Нідерландські вчені відкрили спосіб отримувати електрику з живих рослин.
За оцінками експертів, болота і вологі луки займають близько шести відсотків поверхні землі. Завдяки новій технології, розробленій Марйолейном Хелдером в Університеті Вагенінгена в Нідерландах, ці області зможуть стати важливим джерелом енергії.
На відміну від біогазу, який утворюється шляхом анаеробного зброджування або ферментації біомаси, нова технологія під назвою «Рослинно-мікробний паливний елемент» видобуває електрику з живих рослин. За словами вчених, їхня технологія не шкодить зелені і взагалі ніяк не позначається на стані навколишнього середовища.
Технологія використовує енергію фотосинтезу, яка є в біологічному матеріалі. Рослини виводять надлишки енергії через коріння у вигляді соку. Бактерії у ґрунті розкладають його, при цьому вивільняються електрони, які можна зібрати, розмістивши електроди в потрібному місці.
Потужність рослинної енергії невелика. З квадратного метра землі, засадженого рослинами, вдається зібрати лише 0,4 вата. Розробники стверджують, що в майбутньому цей показник вдасться довести до 3,2 ват. Таким чином, сто квадратних метрів рослинності зможуть забезпечити енергією цілий будинок (за умови, що він споживає 2800 кВт*год на рік). Зрозуміло, клімат місцевості повинен бути м'яким, що дозволяє траві рости круглий рік.
Вчені вважають, що їхня технологія широко впровадиться в життя вже протягом найближчих років. Великомасштабне виробництво енергії на вологих луках всього світу почнеться, за їхніми словами, вже в 2015 році.
Дослідники визнають, що їхня технологія потребує доопрацювання, проте вважають, що вже на даній стадії розвитку методу у багатьох місцях набагато ефективніше використовувати «рослинно-мікробний паливний елемент» замість сонячних батарей. Для комерціалізації своєї розробки вчені створили компанію під назвою Plant-e. Вже наступного року вони почнуть постачати на ринок свої незвичайні генератори енергії. !zn
Читайте також:
Рослини спілкуються за допомогою «грибного інтернету»
В Азії виявили рибу-огірок і рослини, які їдять щурів
Рослини подають сигнал про небезпеку