Українські вчені вивчать місце можливого поховання Данила Галицького у Польщі

Поділитися
© vtrsoft.lviv.ua
Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.

Польська влада дозволила українським вченим провести розкопки на місці передбачуваного поховання князя Данила Галицького у місті Хелм, повідомляє у четвер газета "Коммерсантъ-Украина" з посиланням на міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка.

За словами Порошенка, католицька церква перешкоджала проведенню досліджень, однак питання вдалося вирішити після передачі в її володіння будівлі у Львові.

"Міненерго повинно було передати римсько-католицькій церкви будівлю у Львові, де зараз знаходиться підвідомча Міністерству філія Держтехстандарту. Однак ми запропонували почекати з передачею, вимагаючи натомість права на проведення наукових досліджень в Хелмі, де, за історичними даними, був похований Данило Галицький", - повідомив міністр.

За його словами, передана будівля не підлягає реституції, оскільки вона не було місцем здійснення богослужінь.

Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.

У той же час директор Інституту археології Національної академії наук України Петро Толочко заявив, що знайти поховання Данила Галицького "неможливо, бо його давно знищено".

Однак при цьому вчений відзначив, що в Хелмі "можна знайти багато цікавого, що належить до періоду Галицького князівства".

Данило Романович Галицький, який на початку XIII століття княжив у Галичині, на Волині та у Києві, заснував Львів. Помер у 1264 році і був похований у церкві Пресвятої Богородиці в Хелмі, на місці якої зараз знаходиться римсько-католицька базиліка Різдва Пресвятої Діви Марії. !zn

Читайте також:

Знайдено раніше невідому ділянку Великої китайської стіни

Археологи знайшли ще 20 км Великої китайської стіни

Звичайні «чудеса». Об'єктивні рейтинги чи суб'єктивні спекуляції?

Китай вперше став лідером ринку витворів мистецтва

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі