Швейцарські лососі зуміли пристосуватися до експансії азійських водоростей.
Свідками несподіваного факту прискореної біологічної еволюції стали швейцарські вчені. Вони встановили, що різні види озерних риб почали перехресне розмноження. Тим самим риби знайшли відповідь на навислу над ними природну катастрофу - проникнення в озера особливого виду азіатських водоростей, що в рази зменшує концентрацію у воді кисню.
Різні породи прісноводних лососевих риб, які протягом століть жили пліч-о-пліч в 17-ти швейцарських озерах і не проявляли інтересу одне до одного, несподівано перейшли на міжпородне схрещування. Детальні дослідження показали, що таким чином цілий загін риб багаторазово розширив свій природний потенціал для того, щоб вижити в нових і складних екологічних умовах.
У результаті потомство подібного схрещування виявилося здатним існувати ближче до поверхні води, де вміст кисню зменшився в меншій мірі, ніж на придонному рівні.
Таким чином, відзначають вчені, швидкі і негативні зміни в місці існування не є нездоланними для живих організмів. Якщо частина з них дійсно гине, то інша - знаходить можливості для того, щоб не лише вижити, але і процвітати в нових умовах. !zn