Один з кратерів на Меркурії офіційно названо на честь Уолта Діснея (ФОТО)

Поділитися
Один з кратерів на Меркурії офіційно названо на честь Уолта Діснея (ФОТО) © space4all.ru
З 1919 року офіційні імена небесних тіл і географічні назви на них має право затверджувати тільки Міжнародний астрономічний союз. Всі геологічні назви на Меркурії, відповідно до усталеної традицією, отримують назви в честь художників, музикантів, письменників або діячів гуманітарних наук.

Міжнародний астрономічний союз офіційно схвалив назви для дев'яти раніше безіменних кратерів на Меркурії, запропоновані групою вчених, що працюють із зондом "Мессенджер" - кратери одержали назви в честь джазових музикантів, скульпторів, художників і поетів, говориться в повідомленні на сайті "Мессенджера".

"Оскільки ці утворення знаходяться в області геології, дослідженням якої активно займається наша група, офіційні назви полегшать нам спілкування з колегами-планетологами. Більш важливо, що це ще одна можливість віддати данину тим жителям нашої планети, які сприяли розвитку мистецтва в різних країнах і культурах", - зазначив науковий керівник проекту "Мессенджер" Шон Соломон (Sean Solomon) з університету Колумбії.

З 1919 року офіційні імена небесних тіл і географічні назви на них має право затверджувати тільки Міжнародний астрономічний союз. Всі геологічні назви на Меркурії, відповідно до усталеної традицією, отримують назви в честь художників, музикантів, письменників або діячів гуманітарних наук.

Один з дев'яти кратерів названо на честь римського поета Гая Валерія Катулла, який жив у 1 столітті до Різдва Христового. Свій кратер на Меркурії отримали також знаменитий американський мультиплікатор Уолт Дісней, американський художник Едвард Хоппер, японський карикатурист Каванабе Кіосаі, а також польський скульптор Катаржина Кобро.

На карті Меркурія також з'явилися імена блюзового музиканта Мадді Уотерса, джазового композитора та піаніста Скотта Джопліна, польського композитора Кшиштофа Комеди. Один з кратерів названо на честь російської художниці початку 20 століття, графіка і ілюстратора Любові Попової, що належала до течії кубофутуристів.

Ці дев'ять новонареченних кратерів приєдналися до 86 інших кратерів, які отримали імена з моменту першого візиту "Мессенджера" до Меркурія в січні 2008 року

Зонд "Мессенджер" (MESSENGER - MErcury Surface, Space ENvironment, GEochemistry, and Ranging) було запущено американським аерокосмічним агентством НАСА в 2004 році. Він став першим апаратом, який був відправлений до Меркурія після зонда Mariner-10, що пролітав у безпосередній близькості від планети-"вісника" 16 березня 1975 року. У березні 2011 року космічний апарат "Мессенджер" вийшов на орбіту Меркурія, і проаналізував його хімічні та фізичні властивості за допомогою бортових спектрометрів і високочутливих камер, що працюють в інфрачервоному та видимому діапазоні. !zn


Читайте також:

Curiosity поки не знайшов життя на Марсі

Поблизу Сонячної системи астрономи знайшли схожу на Землю планету

Cassini сфотографував унікальний мега-шторм на північному полюсі Сатурна (ФОТО)

Вчені вирахували, яка катастрофа породила найбільший океан на Місяці

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі