Самотній Джордж виявився не таким вже самотнім: після смерті знаменитої на весь світ черепахи, що вважалася останнім представником свого виду, вчені знайшли 17 її родичів.
Смерть знаменитої на весь світ черепахи на прізвисько Самотній Джордж, яка вважалася останнім представником Абінгдонських слонових черепах, не призвела до повного зникнення її виду, як вважалося раніше.
Дослідники виявили, що на Галапагоських островах живуть, принаймні, 17 черепах, у яких схожі з Джорджем генетичні риси, у тому числі є особини одного з ним роду.
«Таким чином, смерть Джорджа не означає кінець виду гігантських черепах Chelonoidis abingdonii», - пише британська газета The Telegraph.
Такий висновок був зроблений вченими Єльського університету, які виявили дев'ять самок, трьох самців і п'ятьох дитинчат з генами гігантської черепахи з острова Пінта, де в 1972 році був знайдений Самотній Джордж.
Вчені порівняли більше 1,6 тисяч зразків ДНК, взятих у 2008 році у черепах, що живуть біля вулкана Вольф на острові Ісабела, з генами Джорджа і зразками, що зберігаються в музеї черепах острова Пінта. Результати показали, що серед черепах у вулкана можуть бути гібриди, а окремі особини на Пінті можуть бути чистокровними.
Самотній Джордж, якому було близько 100 років, помер у червні у заповіднику на острові Санта-Крус в архіпелазі Галапагоських островів. Він вважався останнім представником зниклого виду, і його смерть з природних причин (старість) послідувала після десятиліть марних зусиль вчених отримати його потомство.
Слонові черепахи були винищені на Галапагоських островах близько 150 років тому. За документальними джерелами, китобої забрали з островів кілька мільйонів особин протягом XVIII-XIX століть в якості провізії. Моряки називали черепах «живими консервами» через те, що ті могли довго жити в трюмі корабля без їжі і води. !zn