Місце посадки Curiosity назвали на честь Рея Бредбері

Поділитися
© euronews.com
Точне місце розташування спуску Бредбері зазначено на поверхні Марса слідами коліс марсохода, який зробив сьогодні перші кроки по поверхні червоної планети.

Фахівці НАСА привласнили місцю посадки марсохода Curiosity ім'я американського письменника-фантаста, автора "марсіанських хронік", Рея Бредбері, який нещодавно помер, і оголосили про це в середу на прес-конференції в Лабораторії реактивного руху НАСА.

Американський письменник, класик наукової фантастики Рей Бредбері народився 22 серпня 1920 року в місті Уокігане, штат Іллінойс. Його перше оповідання було опубліковано в 1941 році, після чого твори Бредбері стали друкувати в різних журналах. За першою збіркою оповідань "Похмурий карнавал" (Dark Carnival, 1947) вийшли "Марсіанські хроніки" (The Martian Chronicles, 1950) - ланцюжок пов'язаних загальним сюжетом новел про прагматиків-землян, що експлуатують і розбещуючих ідилічно налаштованих марсіан. Роман є класикою наукової фантастики і найвідомішим твором Бредбері. Письменник помер 5 червня 2012 року
у Каліфорнії.

"Сьогодні у нас є пересувна астробіологічна лабораторія на поверхні Марса. Сьогодні - 92-й день народження великого письменника, якби він дожив до цього дня. Він зробив багато для розвитку нашого прагнення вивчати космос і першим уявив можливість існування життя на Марсі. Із сьогоднішнього дня місце посадки Curiosity буде носити ім'я Рея Бредбері (Bradbury landing)", - заявив директор наукової програми MSL Майкл Майєр.

Як зазначив керівник команди "пілотів" Curiosity Метт Хеверлі, точне місце розташування спуску Бредбері зазначено на поверхні Марса слідами коліс марсохода, який зробив перші кроки по поверхні червоної планети. Про це НАСА повідомило заздалегідь в мікроблозі уTwitter.

За його словами, рухова система Curiosity у повному порядку - апарат зробив сьогодні рух вперед і повний поворот.

Крім того, Роджер Вінс, керівник групи вчених, що відповідає за роботу лазерного спектрометра ChemCam, оголосив про успішне випробування цього пристрою і отриманні перші наукові результати.

Фахівці НАСА використовували ChemCam для вивчення хімічного складу "випаленої" ділянки землі, де приземлявся посадковий модуль Sky Crane. За словами астрофізика, хімічний склад цієї ділянки не відрізняється від базальтових порід, вивчених раніше за допомогою CHEMCAM. Як зазначив науковець, у спектрі всіх вивчених порід пристрій "побачив" сліди рідкісних металів - магнію і титану, а також атомів водню на поверхні марсіанських порід.

Заступник керівника місії Curiosity, Джой Крісп з Лабораторії реактивного руху НАСА, додала, що наукова команда завершила перевірку восьми з десяти наукових інструментів на борту марсохода. Один з решти інструментів, аналізатор SAM буде протестований в найближчим часом. Під час руху Curiosity вчені планують зупинитися, захопити "зручні" зразки порід за допомогою маніпулятора і проаналізувати їхній хімічний склад та інші властивості в мікро-лабораторії на борту марсохода.


Нагадаємо, 6 серпня найбільш важкий і складний марсохід здійснив успішну посадку в кратері Гейла у південній півкулі планети. Відразу після посадки ровер зробив кілька знімків за допомогою службових камер Hazcam, розташованих на корпусі апарату і призначених для виявлення перешкод на його шляху.

20 серпня американський марсохід розплавив лазером свій перший марсіанський камінь. У результаті впливу інфрачервоного випромінювання потужністю більше мільйона ват, поверхня каменю випарувалася, давши можливість таким чином вивчити його хімічні складові

21 серпня NASA оголосило про свої плани щодо запуску нового марсіанського апарату в 2016 році. !zn

Читайте також:

NASA відправить на Марс ще один дослідницький апарат


Марсохід Curiosity може доїхати до першої мети до кінця вересня

Фахівці НАСА вирахували точне положення марсоходу Curiosity

Американський марсохід спробує відповісти на питання, чи є життя на Марсі (відео)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі