Кабінет міністрів України на своєму засіданні у середу, 15 лютого, схвалив проект Концепції Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2013-2017 роки.
Як повідомляє прес-служба Державного космічного агентства, відповідне розпорядження №79-р оприлюднено на сайті уряду.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми за рахунок усіх джерел (кошти держбюджету, інвестиції, механізм державно-приватного партнерства) становить 2,58 млрд грн, у тому числі з державного бюджету - 1,12 млрд грн.
Згідно з текстом розпорядження, головною проблемою у цій сфері Кабмін визначив «значну диспропорцію між рівнем космічного потенціалу України та його впливом на вирішення актуальних загальнодержавних і суспільних завдань».
Основні причини проблеми - тривала відсутність ефективної держпідтримки у сфері космічної діяльності, а також необхідність реформування даної сфери.
Зокрема вирішити проблему вирішено «найбільш оптимальним способом» - а саме шляхом «удосконалення механізму держпідтримки, забезпечення інвестиційної привабливості космічної діяльності та пропорційного залучення позабюджетних коштів. На думку уряду це дозволить «створити сприятливі умови для розвитку космічних технологій, сформувати внутрішній ринок космічних послуг і підвищити рівень експортного потенціалу держави».
Реалізація Програми, яка фінансується за рахунок держбюджету, інвестицій та інших джерел (в тому числі і з використанням механізмів державно-приватного партнерства), забезпечить:
- розвиток космічних технологій та їхню інтеграцію у реальний сектор національної економіки та сферу національної безпеки і оборони:
- здійснення дистанційного зондування Землі з космосу,
- розвиток космічних систем телекомунікації та навігації,
- здійснення космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони;
- проведення наукових космічних досліджень;
- розвиток космічної техніки та технологій її виготовлення:
- створення космічних комплексів,
- забезпечення промислово-технологічного розвитку;
- розвиток міжнародного співробітництва.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, другий в історії України космонавт може здійснити політ у 2014 році. !zn
Читайте також:
Український супутник «Січ-2» почав передавати дані про космічну погоду
Українсько-російська ракета «Зеніт-3SL» вивела на орбіту європейський супутник
Чи стане Україна перспективною космічною державою?
Академік Ярослав Яцків: без космосу в нас немає майбутнього