Астрономи-любителі виявили на диску Юпітера можливий слід удару астероїда, що стався напередодні вдень, повідомлення про це з'явилися на астрономічних сайтах і в спеціалізованих розсилках.
Першим про спалах на диску Юпітера, помічений близько 11.35 за Гринвічем (14.35 за київським часом) 10 вересня, повідомив астроном-любитель Ден Петерсон з американського штату Вісконсін.
У листі з розсилки ALPO_Jupiter Петерсон повідомляє, що під час спостережень у своїй домашній обсерваторії побачив білий спалах тривалістю 1,5-2 секунди в 12 градусах на південь від екватора. На жаль він не зумів зняти вибух, оскільки в цей час налаштовував камеру.
Дізнавшись про це, інший астроном-любитель, Джордж Холл з Далласа вирішив перевірити відеозапис спостережень, які він вів у цей момент. На одному з кадрів він побачив яскраву білу пляму - можливий слід падіння астероїда.
Це не перший випадок, коли астрономи фіксують випадки падіння астероїдів чи комет на найбільшу планету Сонячної системи.
Так, у червні 2010 року два астрономи-аматори австралієць Ентоні Уеслі і його колега з Філіппін Крістофер Го, незалежно один від одного, зафіксували яскравий спалах на Юпітері.
У липні 2009 року астрономи спостерігали схожу подію. Тоді падіння небесного тіла викликало появу таємничої чорної плями, яку вивчав, зокрема, орбітальний телескоп "Хаббл". А за 15 років до цього, у 1994 році, в гравітаційне поле газового гіганта затягло комету Шумейкер-Леві 9, в результаті чого та зруйнувалася на кілька великих шматків, зіткнення з якими призвело до утворення чорних плям на поверхні планети. !zn
Читайте також:
Вчені: Після Великого вибуху Всесвіт був рідким
У космосі знайдено галактику-двійника Чумацького шляху (фото)
Телескоп «Хаббл» випадково знайшов новий супутник Плутона
Hubble змоделював майбутнє Всесвіту