Астрономи виявили три планети в "зоні життя" біля червоного карлика

Поділитися
Система Gliese 667, що розташована в сузір'ї Скорпіона і віддалена від Землі на 22 світлових роки, складається з трьох невеликих зірок - двох відносно великих помаранчевих і невеликого червоного карлика, Gliese 667C.

Повторний аналіз коливань у спектрі червоного карлика Gliese 667C показав, що навколо цієї зірки обертається не одна, а відразу три кам'янистих планети, на яких може існувати рідка вода, говориться в статті, прийнятій до публікації в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Система Gliese 667, розташована в сузір'ї Скорпіона і віддалена від Землі на 22 світлових роки, складається з трьох невеликих зірок - двох відносно великих помаранчевих і невеликого червоного карлика, Gliese 667C. У 2012 році американські астрономи оголосили про відкриття землеподібної планети Gliese 667Cc, розташованої майже в центрі так званої "зони життя" - області навколо зірки, де на поверхні планети, схожої на Землю, може існувати рідка вода.

Канадський астроном Філіп Грегорі (Philip Gregory) з університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада) з'ясував, що навколо Gliese 667С можуть обертатися відразу три землеподібні планети, проаналізувавши дані, зібрані спектрографом HARPS у складі 3,6-метрового телескопа Європейської південної обсерваторії в Ла- Сіллах (Чилі) під час відкриття Gliese 667Cc.

Як зазначає дослідник, цей інструмент дозволяє фіксувати найменші "коливання" у спектрі зірок, які виникають через взаємодії світила з оточуючими його планетами. Спеціальні комп'ютерні алгоритми дозволяють відрізняти подібні коливання від випадкових змін у спектрі і таким чином визначати кількість планет навколо зірки, їх масу і відстань до світила.

Грегорі розробив нову методику аналізу спектра, що дозволяє виключити більшу частину випадкових змін у характері світіння Gliese 667C. За його розрахунками, навколо Gliese 667C повинні існувати відразу шість планет, тільки дві з яких - потенційно населена Gliese 667Cc і розпечена суперземля Gliese 667Cb - були відомі вченим.

Три з них, з періодами обертання в 28, 31 і 39 днів, найбільше зацікавили Грегорі. Перша - Gliese 667C з масою в 4,8 земних, а дві інші - представляють собою кам'янисті "суперземлі", маса яких перевищує земну в два-три рази. Ці планети знаходяться прямо в центрі "зони життя" навколо Gliese 667C, що робить їх вірогідними "двійниками" Землі з точки зору клімату.

Як відзначає Грегорі, рідка вода з найбільшою часткою ймовірності може існувати на найбільш далекій планеті, Gliese 667Ce, з періодом обертання в 39 днів.

Цьому повинна посприяти відносно невелика вага екзопланети - 2,4 мас Землі, що перешкоджає скупченню гелієво-водневої "шуби", існуючої навколо більш масивних кам'янистих тіл. За словами астронома, подібна маса робить Gliese 667Ce найлегшою і землеподібною екзопланетою, виявленою всередині "зони життя" за весь час спостережень за планетами поза Сонячною системою. !zn

Читайте також:

Виявлено сотні нових галактик, які «штампують» зірки, як на конвеєрі

Астрономи розширили межі Всесвіту, знайдено нову «прикордонну» галактику (ВІДЕО)

Коллайдер зафіксував рідкісний розпад часток, «поховавши» теорію нової фізики

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі