Зеленський заявив, що йому не терпиться підписати закон про перезавантаження ВККС

Поділитися
Зеленський заявив, що йому не терпиться підписати закон про перезавантаження ВККС Зеленський розкритикував противників судової реформи, "забувши", що серед них є і члени президентської фракції
Відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування президент також відніс до своїх здобутків.

Президент Володимир Зеленський висловив задоволення у зв'язку тим, що Верховна Рада підтримала проект закону, який посилює роль міжнародних експертів при відборі членів ВККС. Законопроект №3711-д підтримали 293 народних депутати з фракцій «Слуги народу», «Європейської Солідарності», «Голосу», а також груп «Довіра» та «За майбутнє».

«Нарешті ухвалено законопроект для відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Сподіваюся, що нікому не вдалося сховати в законопроекті юридичні «міни» чи спотворити його зміст «поправковим спамом». ВККС має бути й буде сформована так, щоб у її членів не було жодних «зобов'язань» чи «зв'язків» з так званою суддівською мафією», - йдеться в заяві, опублікованій на офіційній сторінці глави держави в Facebook увечері у вівторок, 29 червня.

Зеленський дорікнув тим, хто виступає проти залучення іноземців до відбору членів ВККС, в бажанні не допустити «справжню судову реформу».

«Вони бояться, що судова реформа стане справді реформою, а не імітацією, як було неодноразово протягом останніх 30 років», - зазначив президент.

«Ті, хто перетворював судову систему на приватну комерційну корпорацію, мають змиритись і запам'ятати: ваш час закінчився у 2019 році. Ми продовжуємо прибирати всі залишки старої системи з життя України», - додав він.

Зеленський також позитивно відгукнувся про повернення кримінальної відповідальності аж до позбавлення волі за недостовірне декларування. За його словами, «той, хто обманув громадян України, повинен не платити символічний штраф, а мати достатньо часу за ґратами, щоб добре обдумати свою поведінку».

«Якнайшвидше очікую надходження на підпис», - резюмував президент.

У жовтні минулого року Венеціанська комісія затвердила звіт щодо законопроєкту та деяких інших законів, яким визначено важливі аспекти діяльності Верховного суду та органів судового врядування. Загалом, Венеціанка підтримала необхідність швидкого запуску ВККС, але зазначила, що проєкт №3711 треба суттєво доопрацювати.

Натомість члени комітету з питань правової політики звели нанівець роль міжнародних експертів у відборі членів ВККС. Зокрема, парламентарії передали всю владу нереформованій Вищій раді правосуддя. У такому вигляді 3 березня 2021 року депутати й ухвалили законопроєкт у першому читанні. При цьому “Слузі народу” не вистачило власних голосів для прийняття законопроєкту. Голова “Центру протидії корупції” Віталій Шабунін зазначив, що при підготовці законопроєкту парламентський комітет проігнорував всі зауваження Венеціанської комісії, а також рекомендації Європейського Союзу та USAID.

Водночас в інтерв'ю ZN.UA глава правового комітету Ради Андрій Костін заявив про те, що у фракції “Слуга народу” як ніколи налаштовані на те, щоб запустити Вищу кваліфікаційну комісію суддів і оновити склад Вищої ради правосуддя. Ба більше, за його словами, “слуги” підтримають ключову роль міжнародних експертів у формуванні ВККС і ВРП.

Детальніше про причини блокування судової реформи, внутрішню фронду і найближчі ключові голосування в парламенті читайте в інтерв’ю з Андрієм Костіним, з яким поспілкувалася Інна Ведернікова. Про позицію Венеціанської комісії - в інтерв'ю Олександра Хребта з президентом Венеціанки Джанні Букіккіо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі