Засідання щодо оскарження підозри Татарову знову перенесли – ЦПК

Поділитися
Засідання щодо оскарження підозри Татарову знову перенесли – ЦПК © Українська Правда
Адвокати вирішили спитати в НАБУ, САП та Офіс генпрокурора про повноваження тих, хто оголошував підозру.

Засідання суду щодо оскарження підозри заступнику голови ОПУ Олегу Татарову знову перенесли, повідомили у “Центрі протидії корупції”. Наступне засідання має відбутися наступного тижня.

“Засідання щодо Татарова, який хоче скасувати підозру, знову відклали. Цього разу для того, щоб надіслати запити в НАБУ, САП і Офіс генпрокурора щодо повноважень тих осіб, які оголошували та підписували підозру Олегу Татарову”, - йдеться у повідомленні.

Адвокати заступника голови ОПУ тиснуть на те, що Татаров сам нібито є адвокатом. Тому оголошувати підозру мала лише генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Наступне засідання заплановано на 5 березня.

Попереднє засідання Печерського райсуду Києва перенесли тому що, суддя Бугіль нібито мав інші справи. Йому також потрібно було ознайомитися з додатковими документами.

У грудні 2020 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосили Татарову підозру у співучасті щодо передачі хабаря в інтересах ексдепутата Максима Микитася. У коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що Татарову можна було оголошувати підозру. Заступник голови ОПУ справді вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами. 

Пізніше журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на “аналогічні” на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова “Законники-схематозники: як вивести "потрібних людей" з-під відповідальності?” у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі