Проте історія раптово отримала продовження в понеділок, 12 лютого. Представники спецпідрозділу Державної прикордонної служби близько 15:00 дня увірвалися в ресторан "Сулугуні" у Музейному провулку в Києві, і, скрутивши Саакашвілі, який там обідав, блискавично вивезли в невідомому напрямку.
Хто і чому затримав Саакашвілі
Цікаво, що всі силові відомства відхрестилися від участі в спецоперації із затримання політика. І Генпрокуратура, і Служба безпеки, і поліція заявили, що їх підрозділи не беруть участь у подібній операції і вони не знають ніяких подробиць. У самій же Держприкордонслужбі просто ухильно відповіли, що "на даний момент інформацією не володіють". У той же час відразу кілька високопоставлених джерел декількох ЗМІ повідомили, що Сакашвілі ще в понеділок опиниться за межами країни. Правда, відразу зазначили, що це буде не Грузія, яка просила про екстрадицію Саакашвілі, та де проти нього винесено обвинувачувальний вирок, а швидше всього Польща, звідки політик "прорвався" 10 вересня 2017 року, вже після того, як стало відомо про позбавлення його президентом України Петром Порошенком українського громадянства.
Однак після кількох годин пошуків слідів Саакашвілі в аеропортах Держприкордонслужба офіційно заявила: військовослужбовці Держприкордонслужби спільно з представниками Міграційної служби та Національної поліції привели в дію до Саакашвілі рішення компетентного органу про його повернення до країни попереднього перебування. Таким чином політика відправили до Польщі, з якою цей крок погодили кількома днями раніше, враховуючи факт, що дружина Саакашвілі є громадянкою держави-члена ЄС.
Саакашвілі вийшов на зв'язок з друзями відповідно вже після прибуття в Варшаву. За словами політика, в аеропорт його доставили на вертольоті, який довго кружляв навколо Києва. При цьому Саакашвілі навіть не знає, з якого аеропорту його вислали, але припускає, що це був "Бориспіль".
Саакашвілі поділився планами на майбутнє
Пізніше лідер "Руху нових сил" заявив, що знайде спосіб легально повернутися в Україну. Він також повідомив, що зустрічати його в аеропорт прибули члени польського Сейму, а міністерства внутрішніх справ Польщі взяло під захист готель у Варшаві, в якому зупинився екс-президент Грузії.
У свою чергу в Києві противники видворення Міхеїла Саакашвілі з України ввечері зібралися під Адміністрацією президента. Під час акції навіть відбулася невелика сутичка між протестувальниками та правоохоронцями, під час якої активістів відтіснили від будівлі АП. Один із протестуючих був затриманий і доставлений у відділення поліції для складання адміністративного протоколу про порушення громадського порядку.
У Грузії член парламентської більшості Олександр Кантарія заявив, що в випадку, якщо Саакашвілі вирішить надовго залишитися на території Польщі, куди його в понеділок вислали з України, грузинська сторона направить Варшаві запит про його екстрадицію. У свою чергу міністр юстиції Грузії Тея Целукіані зробила поправку на те, що Грузія в 2017 році вже направляла в Польщу запит про екстрадицію екс-президента Міхеїла Саакашвілі, коли він там перебував, і тепер не може відразу ж звернутися до польської сторони з новою вимогою про екстрадицію Саакашвілі, адже для відповідних процедур необхідно час.
Вже у вівторок вранці Саакашвілі заявив, що не буде просити у Польщі політичного притулку, а також не вірить в можливу екстрадицію в Грузію. "Якщо б вони хотіли видавати мене, вони б зробили це ще вчора", - заявив він у вівторок.
Нагадаємо, 26 липня минулого року в ДМСУ повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.
10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичний притулок, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі.
25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.
У свою чергу 5 лютого Саакашвілі програв апеляцію в Окружному адміністративному суді Києва щодо надання йому статусу біженця.
Таке рішення відкрило дорогу для екстрадиції політика з України як особи без громадянства.
Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".