Саакашвілі не має наміру просити політичного притулку в Польщі

Поділитися
Саакашвілі не має наміру просити політичного притулку в Польщі Саакашвілі прокоментував можливу екстрадицію з Польщі до Грузії
Політик анонсував сьогодні проведення прес-конференції у Варшаві.

Лідер партії "Рух нових сил" Міхеіл Саакашвілі заявив про те, що не буде просити у Польщі політичного притулку.

Як розповів політик в ефірі телеканалу NewsOne, це питання вже обговорювалося з польським МВС.

"У мене була розмова з керівництвом Міністерства внутрішніх справ (Польщі). Вони мені дзвонили, коли я прибув в аеропорт. Перше питання, яке мені поставили, - чи буду я просити політичного притулку в Польщі... Я відповів, що ні, не буду просити ніякого політичного порятунку", - сказав Саакашвілі.

Він також повідомив про те, що в Польщі йому надали охорону.

Крім того, Саакашвілі прокоментував можливу екстрадицію з Польщі в Грузію: "Якщо б вони хотіли екстрадувати мене, вони б зробили це ще вчора. Я з самого початку говорив, що у Грузії і України проти мене немає серйозних звинувачень".

Також політик анонсував сьогодні проведення прес-конференції у Варшаві. За київським часом прес-конференція відбудеться о 14:00.

Нагадаємо, що Саакашвілі затримали 12 лютого в київському ресторані "Сулугуні" бійці спецпідрозділу ДПСУ.

Через кілька годин після затримання його чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі прийняли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.

26 липня минулого року в ДМСУ повідомили про те, що президент Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті, що перебуває в розшуку на батьківщині.

10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичного притулку, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі, пославшись на порушення.

25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.

Своєю чергою 5 лютого Саакашвілі програв апеляцію в Окружному адмінісуді Києва щодо надання йому статусу біженця.

Таке рішення відкрило дорогу для екстрадиції політика з України як особи без громадянства. 5 січня грузинський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за "зловживання службовими повноваженнями". Слідство наполягало на тому, що він, обіймаючи посаду президента, незаконно амністував екс-співробітників поліції, засуджених за вбивство.

В Україні Саакашвілі також перебуває під слідством, йому інкримінують порушення ч. 2 статті 256 КК (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності). 26 січня політику обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. У ніч з 5 на 6 лютого термін запобіжного заходу сплив.

Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі