Противники видворення лідера "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі з України ввечері понеділка, 12 лютого, почали збиратися під Адміністрацією президента.
Під час акції відбулася невелика сутичка між протестувальниками та правоохоронцями, під час якої активістів відтіснили від будівлі АП.
Один з протестувальників був затриманий і доставлений у відділення поліції для складання адміністративного протоколу про порушення громадського порядку, повідомляє прес-служба столичної поліції.
За даними поліції, на Банковій знаходяться кілька десятків протестувальників і 200 поліцейських і військовослужбовців Національної гвардії.
Серед протестувальників присутні член парламентської фракції "Самопомочі" Семен Семенченко, а також лідери "Руху нових сил" - Давид Сакварелідзе і позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко. Вони закликають українців вийти на марш протесту в Києві 18 лютого.
За даними "Руху нових сил", увечері в понеділок акції протесту почалися також у Вінниці та Черкасах.
Нагадаємо, що Міхеїла Саакашвілі затримали в понеділок, 12 лютого, в київському ресторані "Сулугуні" бійці спецпідрозділу ДПСУ.
Через кілька годин після його затримання його чартерним рейсом відправили до Варшави. Прикордонна служба Польщі підтвердила, що Саакашвілі принйли в рамках процедури реадмісії, ініційованої Державною міграційною службою України.
26 липня минулого року в ДМСУ повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.
10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичний притулок, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі, пославшись на порушення
25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.
У свою чергу 5 лютого Саакашвілі програв апеляцію в Окружному адміністративному суді Києва щодо надання йому статусу біженця.
Таке рішення відкрило дорогу для екстрадиції політика з України як особи без громадянства. 5 січня грузинський суд заочно засудив Саакашвілі до трьох років позбавлення волі за "зловживання службовими повноваженнями". Слідство наполягало на тому, що він, обіймаючи посаду президента, незаконно амністував екс-співробітників поліції, засуджених за вбивство.
В Україні Міхеїл Саакашвілі також перебуває під слідством, йому інкримінують порушення ч. 2 статті 256 Кримінального кодексу (сприяння учасникам злочинних організацій та приховування їхньої злочинної діяльності). 26 січня політику обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. У ніч з 5 на 6 лютого термін запобіжного заходу сплив.
Детальніше про скандал із затриманням Саакашвілі та його конфлікт із президентом Петром Порошенком читайте у статті Сергія Рахманіна "Двоє на дірявому даху" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".