"Всі дії відбуваються зараз - поза нашою компетенцією. Генеральна прокуратура не здійснює там ніяких дій, навіть процесуального керівництва. Ми до цього не причетні", - сказала вона в коментарі "УНІАН".
У свою чергу, прес-секретар Державної прикордонної служби України Олег Слободян на питання, чи брали участь представники ДПСУ у затриманні Саакашвілі, відповів: "Поки не можу сказати. У мене немає інформації".
Проте, як пише INSIDER, лідера Руху нових сил" затримав саме спецпідрозділ Держприкордонслужби "Дозор".
Також колишній головний редактор журналу "Форбс Україна" Володимир Федорін, з яким у момент затримання обідав Саакашвілі, в Facebook написав: "Саакашвілі затримали люди в куртках ДПСУ".
У Службі безпеки України також заявили, що співробітники відомства не затримували лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі.
"Служба безпеки його не затримувала", - сказала прес-секретар СБУ Олена Гітлянська.
У той же час прес-секретар Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко на запитання про те, чи має одна зі структур МВС причетність до затримання Саакашвілі відповів: "Не має".
Натомість джерело, знайоме з ситуацією, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що екс-президента Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Михеїла Саакашвілі в понеділок у Києві затримали співробітники підрозділу Державної прикордонної служби України на запит Державної міграційної служби.
"Він затриманий прикордонною службою за дорученням Міграційної служби", - сказав співрозмовник агентства.
Нагадаємо, що Міхеїла Саакашвілі затримали в понеділок, 12 лютого, в ресторані "Сулугуні" люди у формі. Проте в Державній прикордонній службі України журналістам не підтвердили, що це представники служби.
У п'ятницю, 9 лютого, Саакашвілі заявив, що була здійснена спроба його викрадення озброєними особами без документів з готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv на Поштовій площі в центрі Києва.
Нагадаємо, 26 липня в Державній міграційній службі повідомили про те, що президент України Петро Порошенко підписав указ про позбавлення Міхеїла Саакашвілі громадянства. Приводом для рішення стало те, що екс-президент Грузії не згадав в анкеті про те, що перебуває в розшуку на батьківщині.
10 вересня Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон ДПСУ на кордоні з Польщею. В Україні політик попросив політичний притулок, але у ДМС відмовилися розглядати заяву Саакашвілі, пославшись на порушення
25 жовтня Саакашвілі отримав в Адміністрації президента документи про припинення його громадянства і заявив про намір оскаржити відповідне рішення.
У свою чергу 5 лютого Саакашвілі програв апеляцію в Окружному адміністративному суді Києва щодо надання йому статусу біженця.