Венедіктова публічно сказала неправду, щоб вигородити Татарова – ЦПК

Поділитися
Венедіктова публічно сказала неправду, щоб вигородити Татарова – ЦПК
У ЦПК звернули увагу на те, що генпрокурорка не була чесною, коли говорила про передачу справи Татарова до СБУ.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова намагається вигородити заступника голови Офісу президента Олега Татарова і для цього двічі публічно сказала неправду, заявили в «Центрі протидії корупції». У ЦПК вказали, що мова йде про заяви очільниці Офісу генпрокурора  щодо передачі справи Татарова до Служби безпеки України попри те, що вона підслідна Національному антикорупційному бюро.

Так, напередодні НАБУ втретє звернулося до ОГП з вимогою повернути їм справу заступника голови Офісу президента, який фігурує у справі про махінації з квартирами Нацгвардії. У відповідь Венедіктова заявила, що вона намагалася скасувати рішення Печерського райсуду Києва щодо передачі справи СБУ, однак Апеляційний суд Києва і Верховний Суд залишили рішення чинним. У ЦПК ж зазначили, це неправда, тому що Верховний та Апеляційний суди взагалі не відкривали провадження за скаргою генпрокурори. Більше того, вони навіть не розглядали її.

«Венедіктова просто допомогла зацементувати рішення Печерського суду, бо єдино законним варіантом було оскаржити його до апеляції Антикорсуду! Це зробили прокурори САП. А тепер нові прокурори ОГП намагаються скаргу відкликати. Чому про це генпрокурорка мовчить?», - додали в «Центрі протидії корупції».

Крім того, Венедіктова каже, що справу Татарова віддали СБУ за рішенням Печерського суду. Однак у ЦПК звернули увагу на те, що вона не сказала жодного слова про заборону в Кримінальному процесуальному кодексі забирати справи у НАБУ.

«Прокурори Венедіктової змінили підозру фігуранту справи Максиму Микитасю (саме його хабар забезпечував Татаров) для того, щоб вивести справу з-під Антикорсуду. Але навіть при цьому вона залишається підслідна НАБУ. Адже, згідно з КПК, розслідувати злочин за цією статтею повинні слідчі того органу, який почав розслідувати за попередньою статтею», - додали у ЦПК.

При цьому Вищий антикорупційний суд зупинив дію рішення Печерського суду щодо передачі справи. Тому попри вимоги Венедіктової віддавати матеріали НАБУ не повинно. Справу навпаки мають повернути до антикорупційного бюро.

Нагадаємо, у грудні журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Службу безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі