ОГП намагався відкликати скаргу САП на рішення щодо передачі справи Татарова СБУ – ЦПК

Поділитися
ОГП намагався відкликати скаргу САП на рішення щодо передачі справи Татарова СБУ – ЦПК © СБУ
ВАКС відхилив відповідне клопотання прокурора.

Офіс генпрокурора спробував відкликати скаргу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення Печерського райсуду Києва, за допомогою якого справу заступника голови ОПУ Олега Татарова забрали в НАБУ, повідомили у “Центрі протидії корупції”. Татаров є підозрюваним у справі про махінації “Укрбуду” з житлом для Нацгвардії.

“Прокурори Венедіктової спробували відкликати скаргу САП на рішення Печерського суду у справі Татарова. Нагадаємо, що використовуючи це рішення Печерського суду, справу забрали із НАБУ. Відкликати скаргу САП намагався прокурор Офісу генпрокурора Грицан, який веде справу, замість незаконно усунених прокурорів САП”, - йдеться у повідомленні.

При цьому стало відомо, що прокурори з ОГП 21 січня змінили підозру ще одному фігуранту справи та ексочільнику “Укрбуду” Максиму Микитасю. У ЦПК зазначили, що це зробили для того, аби вивести справу із-під юрисдикції Вищого антикорупційного суду й закласти фундамент для виведення з провадження Татарова.

“Апеляція ВАКС не задовольнила клопотання прокурора Грицана про відкликання скарги, оскільки у ВАКС відсутні матеріали справи. Наразі ці матеріали знаходяться у ДБР, які вилучили всі документи із Печерського суду”, - додали в ЦПК.

Зокрема, судді Микола Глотов, Інна Калугіна та Даниїла Чорненька не лише відмовили прокурору в задоволенні клопотання, але й зобов’язали Держбюро розслідувань передати ВАКС оригінал оскаржуваного рішення Печерського суду та інші матеріали справи. Невиконання ухвали карається кримінальним законодавством.

18 грудня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Татарову. При цьому у коментарі ZN.UA директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що в Татарова немає адвокатського імунітету, тому й підозру щодо нього можна було підписувати. Раніше Татаров вів адвокатську практику, однак, зараз дія його свідоцтва призупинена. За словами Ситника, адвокатський імунітет поширюється на осіб поки вони безпосередньо є практикуючими адвокатами.

Однак, представників Національного антикорбюро не пустили в Офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.

Слідство вважає, що Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, за хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

За словами Ситника, НАБУ хотіло просити для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомили про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень. Однак Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора і не обирати запобіжний захід заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.

Пізніше журналісти повідомили про те, що справа про махінації з квартирами для нацгвардійців, у якій і фігурує Татаров, передали з НАБУ в СБУ. Однак, ВАКС постановив, що справу Татарова мають повернути до Національного антикорупційного бюро.

28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра ЛємєноваЗаконники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі