ОГП штучно створює підстави для виведення справи Татарова із підслідності антикорупційних органів – НАБУ

Поділитися
ОГП штучно створює підстави для виведення справи Татарова із підслідності антикорупційних органів – НАБУ © Телеканал "НАШ"
Офіс генпрокурора перекваліфікував злочин, у якому підозрюють Татарова.

Офіс генпрокурора перекваліфікував злочин, у вчиненні якого підозрюють заступника голови Офісу президента Олега Татарова – фігуранта справи про махінації з квартирами Нацгвардії, повідомила пресслужба НАБУ. У Нацбюро зазначили, що таким чином ОГП прагне вивести справу із підслідності антикорупційних органів.

“Зміна підозри одному з учасників злочину у справі надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта на нетяжку некорупційну статтю Кримінального кодексу України свідчить про штучне створення офісом Генпрокурора підґрунтя для виведення з-під відповідальності осіб, задіяних у вчиненні злочину, серед яких – заступник керівника Офісу президента”, - йдеться у повідомленні.

Вказано, що детективи НАБУ зібрали докази, які свідчать про те, що Татаров давав хабар. Водночас заступник голови ОПУ сам підтверджував це під час допитів. Однак, 27 січня 2021 року ОГП перекваліфікував злочин на некорупційний – ч.4 ст.27 (види співучасників) ч.2 ст.384 (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) Кримінального кодексу України. Таким чином, Офіс генпрокурора нібито створив формальні підстави для усунення детективів НАБУ від розслідування злочину.

“Звертаємо увагу офісу генпрокурора, що, згідно з вимогами ч.7 ст.216 КПК України, у кримінальних провадженнях за ст.384 Кримінального кодексу України досудове розслідування здійснює слідчий того органу, до підслідності якого відноситься кримінальне правопорушення, у зв’язку з яким почато досудове розслідування. Оскільки експертиза, за результатами якої видано недостовірний висновок, проводилась за фактом кримінального правопорушення, підслідного НАБУ, саме Національне бюро повинне здійснювати досудове розслідування навіть після зміни кваліфікації”, - зазначили в НАБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник 28 грудня 2020 року звернувся в ОГП з постановою про витребування кримінального провадження. Також 5 січня 2021 року він надіслав Офісу генпрокурора постанову про необхідність доручення досудового розслідування у цій справі детективам НАБУ. Однак, генеральна прокурорка Ірина Венедіктова нічого з перерахованого не виконала.

“Також ОГП фактично заблокував можливість оскарження в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду незаконного рішення Печерського райсуду столиці про зміну підслідності у кримінальному провадженні за підозрою заступника керівника Офісу президента. Відповідне рішення райсуду Державне бюро розслідувань за процесуального керівництва ОГП витребувало нібито під приводом розслідування дій генерального прокурора з незаконної зміни прокурорів САП у провадженні НАБУ. Відтак, законне рішення АП ВАКС про витребування справи з Печерського суду до цього часу не виконується”, - додали в НАБУ.

Раніше повідомлялося про те, що Офіс генпрокурора спробував відкликати скаргу САП на рішення Печерського райсуду Києва, за допомогою якого справу заступника голови ОПУ Олега Татарова забрали в НАБУ. Однак ВАКС відмовився задовольнити відповідне клопотання.

18 грудня НАБУ повідомило про те, що оголосило про підозру Татарову. Однак,представників Національного антикорбюро не пустили в Офіс президента для того, щоб особисто вручити Татарову підозру. В ОПУ заявили, що прохання правоохоронців нібито було незаконним.

Слідство вважає, що Татаров причетний до дачі хабара за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі про заволодіння 81 млн грн Нацгвардії. Зокрема, за хабар заступник директора експертно-криміналістичного центру занизив різницю між ринковою вартістю житлових комплексів в більш ніж 11 раз.

За словами Ситника, НАБУ хотіло просити для Татарова запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення застави. ЗМІ ж повідомили про те, що сума застави може дорівнювати 10 млн гривень. Однак Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання Офісу генпрокурора і не обирати запобіжний захід заступнику голови Офісу президента Олегу Татарову.

Пізніше журналісти повідомили про те, що справа про махінації з квартирами для нацгвардійців, у якій і фігурує Татаров, передали з НАБУ в СБУ. Однак, ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.

28 грудня стало відомо, що НАБУ і САП повністю усунули від справи Татарова, коли призначили нових прокурорів з Офісу генпрокурора.

Детальніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра ЛємєноваЗаконники-схематозники: як вивести “потрібних людей” з-під відповідальності?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі