Вела справи Вовка і Татарова: детектива НАБУ «збили» з конкурсу на голову САП попри високі бали - Шабунін

Поділитися
Вела справи Вовка і Татарова: детектива НАБУ «збили» з конкурсу на голову САП попри високі бали - Шабунін Найрейтинговішого кандидата "збили" представники Верховної Ради © 5 канал
Рейтинг Олени Кроловецькоъ був вище, ніж у решти учасників конкурсу.

Керівниця підрозділи детективів НАБУ Олена Кроловецька вибула з конкурсу на заміщення посади голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Підлеглі Кроловецькоъ ведуть справу щодо голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та розслідували провадження, в якому фігурував заступник голови Офісу президента Андрій Татаров, повідомив голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

«У Олени Кроловецькоъ був найвищий рейтинг за результатами попередніх етапів конкурсу. А ще вона керує колективом з понад півсотні детективів. «Супер-чесні» члени комісії від Ради валили її саме за провадження по ОАСК. А ще за її ж розслідування «бурштинових депутатів» Розенблата і Полякова», - написав Шабунін у Telegram увечері в п'ятницю, 4 червня.

Кроловецькый також дорікали її знайомством з Поліною Лисенко, про яку «сміттєві» сайти писали як про «співробітницю російських спецслужб». На що іноземний експерт Драго Кос нагадав, що два місяці тому президент Володимир Зеленський призначив Лисенко головою Центру протидії дезінформації.

Проти визнання Кроловецької доброчесним кандидатом проголосували представники Верховної Ради Андрій Гуджал, Євген Соболь, Олена Бусол і В'ячеслав Навроцький. Підтримали кандидатуру Драго Кос, Роман Куйбіда, Богдан Романюк та Катерина Коваль.

Напередодні з конкурсу «збили» прокурора Олександра Божка, який вів справу Андрія Портнова. За визнання Божка недоброчесних проголосували члени комісії, делеговані Верховною Радою. Завдяки голосам міжнародників з конкурсу вибув голова парламентського комітету з питань правової політики Андрій Костін, якого вважають ставлеником голови ОП Андрія Єрмака.

У березні конкурсна комісія затвердила остаточний список 133 претендентів на керівні посади в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

25 січня офіційно розпочався конкурсний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Керівник САП по суті є головною особою в системі антикорупційних органів — від нього залежить доля кожного провадження, відкритого Національним антикорупційним бюро. У зв’язку з цим, антикорупційна прокуратура має унікальні гарантії незалежності. Детальніше про те, що ж буде у фіналі відбору керівника САП читайте в статті Олександра Лємєнова «Глава САП буде новий, але ризиків не поменшало».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі