Не відповідає критерію доброчесності: з конкурсу на голову САП вибув ставленик Єрмака

Поділитися
Не відповідає критерію доброчесності: з конкурсу на голову САП вибув ставленик Єрмака
Проти кандидатури Андрія Костіна одноголосно проголосували міжнародні експерти.

Народний депутат Андрій Костін, голова парламентського комітету з питань правової політики і член фракції «Слуги народу», не допущений до наступного етапу конкурсу на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Міжнародні експерти вирішили, що кандидатура Костіна не відповідає критеріям доброчесності, повідомив «Центр протидії корупції» в п'ятницю, 4 червня.

«Жоден з міжнародників, а також ще двоє членів комісії, за добропорядність Костіна не проголосували. За Костіна голосували члени комісії, делеговані Радою», - відзначили в ЦПК.
За даними ZN.UA,  Костіна вважають ставлеником керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

Голова ЦПК Віталій Шабунін уточнив, що достатньо добропорядним Костіна визнали делеговані Верховною Радою Андрій Гуджал, Євген Соболь, Богдан Романюк, Катерина Коваль, Олена Бусол. У свою чергу, Роман Куйбіда, В'ячеслав Навроцький і всі міжнародні експерти проголосували проти.

«Тепер контрольовані Татаровим члени комісії із ще більшим запалом валитимуть незалежних кандидатів і створювати підстави для знесення всього конкурсу через суд. А судом буде той же ОАСК, ліквідацію якого вже два місяці блокує... Костін», - спрогнозували в ЦПК.

У липні минулого року Костін заявляв, що не підтримує ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, так як не знає ким замінити суддів ОАСК.

Напередодні з конкурсу «збили» прокурора Олександра Божка, який вів справу Андрія Портнова. За визнання Божка недоброчесних проголосували члени комісії, делеговані Верховною Радою.

У березні конкурсна комісія затвердила остаточний список 133 претендентів на керівні посади в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

25 січня офіційно розпочався конкурсний відбір на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Керівник САП по суті є головною особою в системі антикорупційних органів — від нього залежить доля кожного провадження, відкритого Національним антикорупційним бюро. У зв’язку з цим, антикорупційна прокуратура має унікальні гарантії незалежності. Детальніше про те, що ж буде у фіналі відбору керівника САП читайте в статті Олександра Лємєнова «Глава САП буде новий, але ризиків не поменшало».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі