Народні депутати хочуть заслухати звіт міністра охорони здоров’я Максима Степанова щодо ситуації з вакцинацією від коронавірусу в Україні.
Заступник голови парламентської фракції «Слуги народу» Олександр Корнієнко запропонував заслухати міністра у Верховній Раді 16 квітня, під час години запитань до уряду.
«Іде оновлення інформації і щодо плану вакцинації, і щодо змін зон (карантину), їх «кольоровості». (…) Я думаю, що буде справедливо на годині запитань до уряду заслухати знову пана Степанова щодо видозмінення, удосконалення національного плану вакцинації», - заявив він.
Від міністра чекають відповідей на запитання, коли чекати на поставки додаткових партій вакцин, згідно з новим «графіком», оприлюдненим під час засідання уряду 7 квітня; та яких заходів вжито для того, щоб підвищити довіру українців до вакцинації.
За словами Корнієнка, варто уникати ситуацій, коли «вакцин може бути достатньо, а бажаючих вакцинуватись може бути недостатньо».
Нині надлишку вакцин в країні не спостерігається: у лютому до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (індійська назва AstraZeneca), а наприкінці березня – 215 тисяч доз китайської вакцини Coronavac (у ДП «Медзакупівлі України» повідомили, що приймуть 200 тисяч доз, це може свідчити про те, що 15 тисяч «Лекхім» планує використати в комерційних цілях).
Дивитися з 1:00:16 хвилини.
Вакцинація в Україні триває вже третій місяць, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 14 тисяч щеплень на добу; періодично у статистиці МОЗ з’являються регіони, в яких протягом доби не зробили жодного щеплення взагалі.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.
Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.