У Китаї заявили про недостатню ефективність своїх вакцин у боротьбі з коронавірусом

Поділитися
Ефективність вакцини Sinovac можна підвищити, збільшивши інтервал між дозами.

Китайські антиковідні вакцини не забезпечують високого рівня захисту від коронавірусу, повідомив на пресконференції 10 квітня директор Центру з контролю над захворюваннями КНР Гао Фу.

За словами високопосадовця, влада країни розглядає можливість суміщення різних вакцин, щоб підвищити їхню ефективність. «Зараз формально обговорюється, чи слід нам використовувати в процесі імунізації різні вакцини, з різних технічних ліній», - цитує чиновника агентство AP.

Експерти вважають, що поєднання вакцин може підвищити ефективність захисту від вірусу. Наприклад, британські науковці зараз вивчають можливість послідовної імунізації комбінацією вакцин Pfizer/BioNTech і AstraZeneca.

Речник компанії Sinovac Biotech Лю Пейчен заявив, що ефективність вакцини можна підвищити, якщо збільшити інтервал між двома дозами, на сьогодні він становить 14 днів. В Україні для вакцинації використовуватиметься вакцина CoronaVac виробництва цієї компанії.

Різницю в оцінках ефективності вакцини в компанії-виробнику пов'язують з «віком людей, які брали участь в дослідженні, штамом вірусу та іншими факторами». За даними бразильських дослідників, вона становить 50,4%.

За словами директора Центру, китайські науковці розпочали розробку мРНК-вакцин від коронавірусу. Прикладами таких вакцин на сьогодні є препарати Moderna і Pfizer. Раніше в Китаї відмовлялися працювати над створенням такого типу вакцин, а імпорт закордонних Пекін досі не схвалив.

«Вакцини на основі мРНК, розроблені в нашій країні, вийшли на стадію клінічних випробувань», - повідомив головний експерт програми імунізації ЦКЗ Ван Хуацін.

Помітно змінилася й риторика критика мРНК-вакцини директора Центру з контролю над захворюваннями. «Кожен має зважати на ту користь, яку вакцини на основі мРНК можуть принести людству. Ми маємо уважно стежити за цим напрямком і не ігнорувати його лише тому, що у нас вже є кілька типів вакцин», - зазначив Гао Фу.

Нагадаємо, 1,9 млн доз вакцини CoronaVac Україна законтрактувала в грудні 2020 року, за умовами контракту, ефективність препарату, яким вакцинуватимуть українців, має бути не менше за 70%.

Перша партія вакцини кількістю 215 тисяч доз прибула 25 березня (ДП «Медзакупівлі України» повідомили, що приймуть 200 тисяч доз, що може свідчити про те, що 15 тисяч «Лекхім» планує використати в комерційних цілях).

13 квітня в Україні планують почати робити щеплення вакциною CoronaVac. До цього часу препарат має пройти лабораторний контроль. У першу чергу китайською вакциною щепитимуть людей з маломобільних груп населення і тих, хто за ними доглядає, вчителів-спостерігачів на ЗНО, олімпійців і паралімпійців, а також патрульних поліцейських.

У МОЗ попередили, що обидві дози вакцини мають бути зроблені одним і тим самим препаратом, люди, які отримали першу дозу індійською вакциною CoviShield, повинні зробити друге щеплення нею ж.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі