В Україну їде перша партія китайської антиковідної вакцини Sinovac

Поділитися
В Україну їде перша партія китайської антиковідної вакцини Sinovac © Посольство України у КНР
Контракт на поставку 1,9 млн доз уклали у грудні, однак дата прибуття постійно переносилася.

Китай відправив в Україну першу партію вакцини CoronaVac виробництва компанії Sinovac Biotech кількістю 215 тисяч доз. Контракт на поставку 1,9 млн доз вакцини було підписано у грудні 2020 року, однак вони постійно гальмувалась з низки причин.

«Завдяки наполегливим зусиллям посольства, 25 березня в Україну було відправлено першу партію із замовлених Україною 1,915 млн вакцин проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech», - повідомляє пресслужба посольства України у КНР.

10 березня Міністерство охорони здоров’я зареєструвало вакцину в Україні.

«Зазначена інактивована вакцина пройшла усі етапи клінічних досліджень, офіційно підтвердивши її ефективність і безпечність, і наразі вже широко застосовується для захисту населення від пандемії у КНР, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії тощо»,  - додається у повідомленні.

Нагадаємо, 4 березня ПрАТ «Лекхім» (має ексклюзивну дистрибюторську угоду із виробником на постачання 1,9 млн доз вакцини) повідомила про намір поставити вакцину CoronaVac державному оператору медичних закупівель. Напередодні дистриб’ютор заявив, що не отримав відповіді від ДП «Медзакупівлі України», однак все одно везе вакцину в Україну.

У «Медзакупівлях», відповідаючи на запит ZN.UA, повідомили, що дистриб’ютор порушив строки поставок (прибуття 700 тисяч доз вакцини очікувалося 6 березня) і не надав необхідний пакет документів, зокрема сертифікат якості серії продукції і підтвердження дотримання холодового ланцюга. Крім того, на разі немає офіційно підтверджених даних щодо ефективності вакцини CoronaVac (за умовами контракту має бути щонайменше 70%).

Довідка ZN.UA
CoronaVac – це інактивована вакцина, розроблена китайським фармацевтичним підприємством, що спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу. Препарат містить у складі інактивований вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. За схожим принципом працюють вакцини проти поліомієліту та дифтерії. Вакцину Sinovac Biotech водять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у два тижні. Препарат може зберігатися в стандартних холодильних умовах - тобто 2-8 градусів Цельсія.

У грудні минулого року Україна уклала контракт з компанією Sinovac Biotech на поставку 1,9 млн доз вакцин проти коронавірусу, однак дата поставки першої партії препарату постійно переносилася.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов звинуватив у зриві вакцинації НАБУ, а також висловив претензії до керівництва ДП «Медзакупівлі України», за заявою якого Антикорупційне бюро зареєструвало провадження про закупівлю вакцин з імовірною переплатою майже в 2 млн доларів. При закупівлі цієї партії МОЗ діяв в обхід профільного ДП, скориставшись послугами компанії-посередника.

Докладніше про довгий і небезперешкодний шлях вакцини від коронавірусу до України, читайте в статті редакторки розділу «Соціум» Алли Котляр «Антиділа» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі