Більше 50% українців не готові вакцинуватися від коронавірусу - опитування

Поділитися
Більше 50% українців не готові вакцинуватися від коронавірусу - опитування © depositphotos /JDunbarPhoto
Найчастіше небажання робити щеплення висловлюють люди в старшому віці.

На сьогодні 51,5% опитаних українців не готові вакцинуватися від коронавірусу. Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Згідно з результатами соцопитування, 12% опитаних чекають можливості вакцинуватися, 16% мають намір відкласти щеплення, 10% згодні вакцинуватися заради якоїсь мети, ще 10% респондентів не визначилися в цьому питанні.

При цьому, за даними дослідження, чим старше респонденти, тим частіше вони висловлюють відсутність бажання робити щеплення (їх частка зростає від 43,5% серед тих, кому від 18 до 29 років, до 57% серед тих, кому 60 і більше років).

Серед тих, хто не відмовляється від наміру робити щеплення від COVID-19, 52% готові робити щеплення тільки за умови, що вакцинація буде безкоштовною, 22,5% з них готові платити за нього, а ще 5% готові платити за те, щоб вакцинуватися позачергово (21% не визначилися).

Чим старші респонденти, тим частіше вони відповідають, що готові вакцинуватися тільки безкоштовно (частка таких зростає від 42% серед тих, кому від 18 до 29 років, до 64% серед тих, кому 60 і більше років).

Ті респонденти, які не мають наміру робити щеплення, найчастіше це мотивують тим, що, на їхню думку, вакцини, які застосовуються в Україні, недостатньо ефективні або безпечні, але «якоюсь іншою» вакциною вони готові зробити щеплення (таку відповідь дають 45 % тих, хто не має наміру робити щеплення).

Так, 27% з них мотивують свою відмову тим, що, на їхню думку, ризики від вакцинації перевищують ризики від самої хвороби, 10% - тим, що вже перехворіли на коронавірус, 7% мають медичні протипоказання, 3% вважають, що ймовірність того, що вони захворіють COVID-19, дуже низька.

Підстава для відмови від щеплення недостатньою ефективністю або недостатньої безпекою вакцин, що застосовуються в Україні, найбільш поширене серед представників молодшої вікової групи (18-29 років) (цим мотивують свою відмову 54% тих її представників, які не мають наміру робити щеплення від COVID-19).

За даними МОЗ, в Україні не зафіксовано побічних ефектів від вакцинації у вигляді появи тромбів. З усіх тих, хто вже встиг отримати щеплення, було зафіксовано лише 362 побічні реакції.

Також в Україні планують збільшити інтервал між першим та другим щепленнями антиковідною вакциною Covishield з 28 днів до трьох місяців.

За даними ZN.UA, термін придатності вакцини закінчується 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, враховуючи нинішні темпи вакцинації.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі