В Україні збільшать інтервал між першою і другою дозами вакцини Covishield – експерт

Поділитися
В Україні збільшать інтервал між першою і другою дозами вакцини Covishield – експерт © Командування Медичних сил ЗСУ
Така схема вакцинації дозволяє виробити максимальний рівень імунного захисту.

Міністерство охорони здоров'я України планує збільшити інтервал між першим і другим щепленнями антиковідною вакциною Covishield з 28 днів до трьох місяців.

Триваліший інтервал при використанні цієї вакцини дозволить досягти максимального рівня імунного захисту організму, розповів liga.net член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

За його словами, обговорення питання почалося ще в лютому - після публікації в авторитетному медичному журналі The Lancet результатів масштабного дослідження ефективності вакцини у Великій Британії. На початку березня НТГЕІ рекомендувала Міністерству охорони здоров'я збільшити інтервал.

«Ухвалено рішення максимально вакцинувати однієї дозою «астри» (Covishield - торгова назва вакцини Oxford/AstraZeneca, яка виробляється в Індії - ред.). Це дасть нам можливість застосувати 250 тисяч доз - тих, які були зарезервовані для другої дози (при плані в 28 днів - ред.) », - пояснив Лапій.

За словами експерта, таке коригування використовуватиметься тільки для вакцини Covishield, і для інших препаратів не застосовуватиметься. Крім індійської Oxford/AstraZeneca, Україна розраховує на 8 мільйонів доз вакцин Pfizer/BioNTech і Novavax.

Також законтрактовані 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac, які, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, мали привезти до 6 березня. Однак розслідування НАБУ через можливу переплату під час закупівлі препарату майже не лишає шансів на те, що вакцина приїде до України.

Довідка ZN.UA
Британське дослідження показало: ефективність захисту щепленого від легких і середніх симптомів ковіду після однієї дози (з 22 по 90 день після уколу) - близько 76%. Після другої, якщо укол був зроблений за 12 тижнів - 81,3%. Якщо другу дозу давали менш ніж через шість тижнів, - лише 55,1%. Госпіталізацій з COVID-19 у щепленій групі не було після першого тритижневого періоду.

Вакцинація в Україні триває вже 21-й день, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення, на що звернув увагу системний аналітик і автор ZN.UA Євген Істербін.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.

Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield(торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії), і вже 24 лютого розпочалася вакцинація від коронавірусу

Першими щеплення отримали медики та військові в зоні операції Об'єднаних сил. За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині.

Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі