Тим, хто перехворів на COVID-19, достатньо однієї дози вакцини – вчені

Поділитися
Тим, хто перехворів на COVID-19, достатньо однієї дози вакцини – вчені Тим, хто одужав від COVID-19, вистачить однієї дози вакцини © pixabay/elchinator
До подібних висновків прийшли й інші дослідники кілька тижнів тому.

Два дослідження, які провели вчені, показали, що тим, хто вже переніс зараження новим коронавірусом, достатньо однієї дози вакцини проти нього, повідомляє New York Times. Видання також додає, що до подібних висновків прийшли й інші дослідники кілька тижнів тому.

Тільки в США кількість тих, хто перехворів на COVID-19, досягла 30 мільйонів осіб. І це без урахування тих, кому діагноз так і не поставили. Тому питання про те, чи повинні ці люди все одно робити щеплення, стає все більш нагальним.

Тепер вчені заявили про те, що тим, хто вже одужав від COVID-19, все-таки потрібно вакцинуватися. Але достатньо всього однієї дози вакцини, яка дозволить захиститися від коронавірусу і деяких інших інфекцій.

Імунна відповідь на зараження у різних людей сильно відрізняється. Зазвичай у людини виробляється велика кількість антитіл, які зберігаються протягом декількох місяців. Але в деяких випадках, коли людина перенесла COVID-19 легко або безсимптомно, антитіла швидко зникали.

У ході досліджень, результати яких поки не були опубліковані в наукових журналах, вчені вивчали зразки крові тих, хто хворів на COVID-19. Виявилося, що імунна система таких людей не може ефективно боротися з B.1.351 - штамом коронавірусу, який вперше був виявлений в Південній Африці. Але навіть одна доза вакцини Pfizer-BioNTech або Moderna змінювала картину: вона підвищувала кількість антитіл в крові в тисячу разів. Тобто, відбуваллся «потужне посилення імунітету».

Повторно взяті зразки крові добровольців показали, що тепер їхня імунна система могла ефективно боротися не тільки зі штамом B.1.351, але і з вірусом, який викликав епідемію SARS в 2003 році. Більш того, антитіла «працюють» краще, ніж у тих, хто ніколи не хворів COVID-19, але отримав дві дози вакцини. Попередні дослідження виявили, що ефективність вакцин Pfizer-BioNTech і Moderna в 5 разів менша проти мутованого версії коронавірусу з ПАР.

Вчені вивчили зразки крові 10 добровольців, які взяли участь в Seattle Covid Cohort Study. Вони зробили щеплення через кілька місяців після того, як перехворіли на COVID-19. Семеро з них отримали вакцину Pfizer-BioNTech, а троє - Moderna. Зразки крові, які взяли через два або три тижні після вакцинації, показали значне збільшення кількості антитіл у порівнянні зі зразками, взятими до неї. Разом з тим, вчені поки не знають, як довго зберігається ця кількість антитіл.

Дослідники також помітили, що зростає кількість імунних клітин, які запам'ятовують коронавірус. Тобто, таким чином посилюється імунітет, який вже був.

Інше дослідження, яке провели вчені з Університету Нью-Йорка, показало, що ті, хто перехворів на COVID-19, не отримують ніякої користі від другої дози вакцини. Дослідники помітили, що у тих, хто переніс коронавірус за вісім-дев'ять місяців до щеплення, кількість антитіл росла в сотні і тисячі разів вже після першої дози вакцини. Але після другої дози вакцини їхня кількість вже не росла.

Вчені припускають, що під час масової вакцинації людей, які вже перехворіли COVID-19, рівень посилення імунітету може відрізнятися від зафіксованого під час дослідження. Однак, на думку імунолога Флоріана Краммер, це все одно доводить, що колишнім пацієнтам вистачить і одного уколу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, сьогодні до України прибув вантажний літак із партією вакцини, розробленої Оксфордським університетом і британсько-шведською компанією AstraZenecа (торгова назва виробника - Covishield). 500 тисяч доз препарату найближчим часом розподілять регіонами.

У МОЗ вважають, що вакцинація в Україні може розпочатись вже завтра, першими щеплення отримають медики, військовослужбовці та літні люди з групи ризику. Записатись на щеплення від коронавірусу можна буде з першого березня.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі