Вакцинація від коронавірусу в Україні: Ляшко назвав нову дату

Відео
Поділитися
Вакцинація від коронавірусу в Україні: Ляшко назвав нову дату © Укрінформ
Завтра препарат почнуть розвозити по регіонах. Першими вакцину отримають три області і чотири обласні центри.

Вакцинація від коронавірусу в Україні може початися в середу, 24 лютого - щойно регіони отримають вакцину Oxford/AstraZeneca (торгова назва Covishield), вважає головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Вранці 23 лютого вантажний літак доставив до України партію в 500 тисяч доз вакцини, виробленої на заводі в індійському місті Пуне. Після проведення митних процедур препарат розвезуть по регіонах, першими вакцину отримають: Київ, Житомир, Черкаси, Чернігів, Київська, Черкаська та Вінницька області.

«Завтра із самого ранку 11 автомобілів вирушать в подорож, і доставлятимуть вакцину до обласних складів. Разом із вакциною доставлять шприци для ін'єкцій і бокси безпечної утилізації, а також роздаткові матеріали - це інформована згода про проведення щеплення та агітаційні матеріали», - повідомив Ляшко на брифінгу 23 лютого.

Перші регіони отримають вакцину 24-25 лютого. За словами Ляшка, логістичні маршрути побудовані таким чином, що «деякі області отримають вакцину в перший день, інші можуть отримати або пізно ввечері, або наступного дня».

У день прибуття вакцини щеплення отримають лікарі та медсестри, що працюють у відділеннях і лікарнях для пацієнтів з коронавірусом.

«Це найбільша група ризику, тому наш пріоритет захистити тих медичних працівників, які працюють в лікарнях і не допустити їх інфікування. Вакцинацію плануємо розпочати вже завтра, після доставки перших партій», - додав заступник міністра.

На першому етапі вакцинація проводитиметься тільки мобільними бригадами, поступово кількість точок вакцинації буде збільшуватись, на другому етапі з'являться стаціонарні щеплювальні пункти.

Сьогодні в Україну прибув вантажний літак з партією вакцини, розробленої Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZenecа (торгова назва виробника - Covishield). Екстрене використання вакцини в Україні схвалив МОЗ. 500 тисяч доз препарату найближчим часом розподілять по регіонах.

24 грудня Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Першими вакцини від ковід отримають медики, літні люди з групи ризику та військовослужбовці.

Нагадаємо, анонсована владою вакцинація 15 лютого так і не почалася. Натомість у Верховній Раді того ж дня зареєстрували проєкт закону, що дозволяє звільнити директора НАБУ Артема Ситника – його відомство розслідує справу щодо закупівлі вакцин з імовірною переплатою. Хто ж насправді винен у зриві кампанії вакцинації? І як влада, вдаривши по НАБУ та Ситнику, тікає від відповідальності за провал вакцинації? Читайте в статті Алли Котляр «Запізнення ціною в життя» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі