У Зеленського пояснили, чому вирішили скоротити кількість депутатів у Раді

Поділитися
У Зеленського пояснили, чому вирішили скоротити кількість депутатів у Раді Опитування має відбутися в день голосування © Василь Артюшенко, ZN.UA
В ОП вважають, що таке скорочення посилюватиме конкуренцію у ВР та сприятиме росту професіоналізму. 

Оскільки у фракції "Слуга народу" немає необхідної кількості голосів у Верховній Раді для того, аби скоротити кількість народних депутатів до 300, це питання вирішили винести на всеукраїнське опитування. Про це повідомляє пресслужба ОП, висловивши сподівання, що думка людей вплине на кінцеве рішення народних обранців. 

Відомо, що попередньо ВР вже схвалила законопроект про скорочення кількості депутатів, також він пройшов перевірку у Конституційного Суду. 

"Якщо люди скажуть "так", ні один політик - скільки б у нього не було фінансового, медійного або партійного впливу - не зможе заперечувати волю народу", - підкреслили в ОП.

Скорочувати число народних депутатів вирішили через те, що в ході децентралізації велика кількість повноважень була передана в регіони, через що в парламенті виникла необхідність "більшої концентрації фаховості". Нинішня кількість депутатів (450 за Конституцією) "є спокусою для великих гравців дарувати місця в списку в обмін на багаторічне попутництво". 

13 жовтня в етері низки українських телеканалів і в YouTube з’явилося відеозвернення президента Зеленського до українців, в якому він анонсував проведення 25 жовтня «загальнонаціонального опитування», яке е фактично стане першим кроком до проведення всеукраїнського референдуму.

Чинного закону про референдум в Україні зараз немає. Прийнятий за часів Януковича Конституційний суд визнав таким, що не відповідає Основному закону. А президентський законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» досі на розгляді у парламенті.

Згодом в Офісі президент пояснили: пропозицію буде реалізовано у формі опитування, намети волонтерів будуть встановлені не на території виборчих дільниць, а біля них. До того ж, участь в «опитуванні» буде добровільною. І на відміну від законного референдуму, у цього опитування «не буде прямих юридичних наслідків».

Джерела ZN.UA на Банковій розповіли, що для проведення опитування планується надрукувати п'ять мільйонів бюлетенів. Питання щодо статусу Криму та Донбасу, імовірно, не ставитимуться, а теми будуть орієнтовані на молодь як на електоральне ядро «Слуги народу». А перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук припустив, що деякі з них згодом можуть стати питаннями всеукраїнського референдуму.

У Комітеті виборців України зазначили, що процедура проведення всенародного опитування в день голосування не передбачена Виборчим кодексом і грубо суперечить йому. У Центрвиборкомі наголосили на тому, що займаються виключно організацією місцевих виборів і у підготовці «загальнонаціонального опитування» участі не беруть.

На початку вересня 2020 року голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко з товаришами вніс до парламенту законопроект, що пропонує наділити Центральну виборчу комісію новими повноваженнями - проводити опитування громадської думки на виборах. Чим небезпечна ця пропозиція, читайте в статті Тетяни Силіної «Питання до опитування» для читачів ZN.UA.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі