Голова дипмісії Польщі в Україні назвав основну суть переговорів про вступ до ЄС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Голова дипмісії Польщі в Україні назвав основну суть переговорів про вступ до ЄС © Polsat News
За словами Пйотра Лукасєвіча, роль Польщі в тому, аби максимально підтримати Україну на шляху змін, потрібних для входження в загальну європейську систему. 

Польща під час свого головування у Євросоюзі планує зробити все можливе, аби прискорити для України вступні процедури. Зі свого боку Київ пропонує одночасно відкрити всі кластери переговорів, аби вони відбувалися паралельно. Що з цього приводу думають у Варшаві, розповів в інтерв’ю для ZN.UA Тетяні Силіній та Володимиру Кравченку тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч.

«Зараз все розпочнеться з відкриття кластера фундаментального. Чому це важливо? Від початку потрібно зрозуміти, що в ЄС всі країни  об’єднані не лише спільними цінностями, але й спільним рівнем життя. Дуже багато спільного в цих країнах, які однаково діють і працюють в однаковій системі. І зрозуміло, що багато залежить від рівня демократії в країні, адже він впливає і на економіку, і на інші сфери життя, дипломатію, міжнародні стосунки. Абсолютно на все! Це все працює як єдина система, де кожен елемент є важливим», – зазначив Лукасєвіч.

Тому, додав тимчасовий повірений, процес входження України до Євросоюзу означає адаптацію української системи до європейської. За словами Лукасєвіча, мова йде про те, що Україна та країни ЄС не спілкуються як рівні партнери, а Українська держава змінюється, адаптується та підтягується до стандартів Європейського Союзу.

«Це основна суть того, що має відбуватися. Тобто, коли ми кажемо про вступні переговори, то йдеться не про те, що ми сідаємо і про щось домовляємося — ви поступилися тим-то, а ми — тим-то, ви зробили одне, а ми — інше. Тут йдеться про те, що система ЄС працює  як єдиний організм. І працює на певному рівні», – зазначив тимчасовий повірений.

При чому мова йде про всі сфери життя — економіку, політику, законодавчу систему тощо. І Україні потрібно адаптувати та підтягнути власну систему до рівня ЄС. Лише тоді Українська держава зможе стати повноправним партнером й увійти в європейську систему, яка добре працює, і стати її частиною.

«І, безумовно, роль Польщі тут — максимально підтримати Україну, щоби вона зробила ці зміни швидко та увійшла до загальної європейської системи», – додав Лукасєвіч.

За словами тимчасово Пйотра Лукасєвіча, хоча головування Польщі в Європейському Союзі не зможе якимось чином вплинути на стратегію США, де в січні зміниться президент, однак Варшава планує зосередитись на безпеці Європи та України. І прискорення процесу входження України в ЄС, додав тимчасовий повірений, сприятиме також безпеці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі