Польське суспільство, ймовірно втомилось від біженців з України, однак розуміє, що Польща може стати наступною жертвою агресії, заявив в інтерв’ю для ZN.UA Тетяні Силіні та Володимиру Кравченку тимчасовий повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч, коментуючи соціологічне опитування суспільної думки у Польщі, відповідно до якого 55% громадян країни заявили, що підтримують завершення війни в Україні, навіть якщо для цього Києву доведеться відмовитися від частини своєї території.
Дипломат зазначив, що не вважає себе експертом, аби давати оцінку соціологічним опитуванням, однак думає, що їх не треба сприймати як глибинне, оскільки на практиці польська влада повністю підтримує позицію України.
«Я як представник уряду, керівник диппредставництва і навіть як колишній солдат хотів би наголосити: ми категорично не погоджуємося з такою думкою. … В розмовах із моїми керівниками, тобто міністрами, високими урядовцями, я відчуваю 100 відсотків підтримки України. Не 30, не 50, а абсолютно 100 відсотків підтримки України в її прагненнях», - вказав Лукасєвіч.
Глава дипмісії додав, що зараз, коли агресор в принципі відмовляється говорити про якесь мирне врегулювання, провадити розмови про якісь поступки немає сенсу. Так само як і дослуховуватись до думки країн, які пропонують Україні відмовитись від територій на користь Росії.
«Вони думають про стратегію своєї країни, але не мають загального бачення. Те, що відбувається, я б назвав перевагою тактики над стратегією. Але ж ми знаємо, що тактика не може визначати стратегію. Все навпаки. І певні пересування на фронті не визначають загальної стратегії того, що відбувається», - пояснив він бачення перспективи.
При цьому Лукасєвіч додав, що саме польське суспільство, яке прийняло чимало біженців з України, могло дещо втомитись, але зазначив, що вважає це цілком нормальним явищем.
«В країнах, які приймали афганських, сирійських біженців, така втома теж наставала — це абсолютно природний процес. Водночас поляки допомагають українцям, допомагають Україні. Вони це роблять зі шляхетності, з людяності. Я дуже добре пам’ятаю, в мене ця картина досі перед очима, — як польські мами привозили дитячі візочки й передавали їх українським жінкам для їхніх дітей. … Так, певна втома є. Та водночас є розуміння, що Польща може бути наступною», - зазначив тимчасовий повірений Варшави у Києві.