У Венеційській комісії закликали прискорити судову реформу і захистити НАБУ

Поділитися
У Венеційській комісії закликали прискорити судову реформу і захистити НАБУ
Джанні Букіккіо заявив, що антикорупційне бюро зробило хорошу роботу і має продовжувати це робити.

Голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо під час конференції Democracy in action: Zero corruption conference заявив про те, що в Україні необхідно прискорити судову реформу, передає "Інтерфакс-Україна". Він також зазначив, що Національне антикорупційне бюро необхідно "захистити за будь-яку ціну".

"Судова реформа повинна бути всеосяжною. Венеційська комісія Ради Європи працює над цією реформою в Україні вже десятиліттями, без реального успіху", - заявив Букіккіо.

За його словами, НАБУ має бути захищене за всяку ціну. Адже антикорупційне бюро "зробило хорошу роботу, і вони повинні продовжити робити свою роботу".

"Відбір Вищої ради правосуддя і відбір нових хороших членів є пріоритетом. Вища кваліфікаційна комісія також є пріоритетом. Але вони обидва взаємопов'язані, і я вважаю, що набагато важливіше, щоб рада правосуддя була схвалена і була реформована, щоб потім відібрати хороших членів Вищої кваліфікаційної комісії", - додав президент Венеційської комісії.

Букіккіо додав, що судова реформа невідкладна, адже Україні не вистачає 2 тисячі суддів. А в наступному році їх стане ще на 1,7 тис. менше, тому що деякі судді підуть у відставку.

"Це означає, що судова влада буде працювати з половиною свого персоналу. Всі ці проблеми є терміновими, і сподіваюся, що уряд, парламент прискорять ці реформи", - додав Букіккіо.

Крім того, під час конференції він заявив про те, що зміни, які Верховна Рада підготувала до закону про судоустрій і статус суддів, знищать судову реформу. Він зазначив, що необхідно якомога швидше запустити органи суддівського самоврядування в Україні. Однак, за словами Букіккіо, не можна покладатися на органи, які себе вже скомпрометували.

У жовтні минулого року Венеційська комісія затвердила звіт щодо законопроєкту та деяких інших законів, яким визначено важливі аспекти діяльності Верховного суду та органів судового врядування. Загалом, Венеціанка підтримала необхідність швидкого запуску ВККС, але зазначила, що проєкт №3711 треба суттєво доопрацювати.

Профільний комітет Ради зобов'язався врахувати рекомендації Венеційська комісії.  Однак, у результаті вони звели нанівець роль міжнародних експертів у відборі членів ВККС та передали всю владу нереформованій Вищій раді правосуддя.

Навіщо потрібно продовжувати співпрацювати з міжнародними експертами і давати їм право вирішального голосу при відборі членів Етичної ради ВРП? Чому тільки за допомогою європейських інституцій можна продовжити реформу і перемогти опір сформованої системи і її внутрішніх бенефіціарів? Відповіді на ці та інші питання читайте у матеріалі Сергія Козьякова «Навіщо судовій системі міжнародні експерти?»

Водночас Роман Куйбіда у статті для ZN.UA зазначив, що насправді законопроєктом №3711-д хочуть законсервувати проблему залежності суддів та сформувати ВККС у «ручному» режимі. Детальніше читайте у статті «Такий зручний ручний суд».

Детальніше в ексклюзивному інтерв'ю глави Венеціанської комісії Джанні Букіккіо для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі