У Румунії впевнені в негативному впливі мовної статті закону "Про освіту" на права меншин

Поділитися
У Румунії впевнені в негативному впливі мовної статті закону "Про освіту" на права меншин
Румунія має намір фінансувати освіту румунською мовою в Україні.

Румунська влада досі наполягають на тому, що мовна стаття українського закону "Про освіту" має негативний вплив на національні меншини, які проживають у країні. Про це заявив міністр закордонних справ Румунії Теодор Мелешкану на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Климкіном у четвер у Чернівцях 11 січня.

"Румунія продовжує дотримуватися точки зору, що стаття 7 закону "Про освіту" має негативний вплив на етнічні меншини", - сказав він.

За словами Мелешкану, Румунія вважає необхідним проведення консультацій із представниками місцевих громад щодо процесів, які стосуються їх прав, і наполягатиме на введення в українське законодавство їх пропозицій.

Також Теодор Мелешкану додав, що Румунія має намір надати фінансову підтримку учням та викладачам румунської громади в Україні.

"Я проінформував міністра закордонних справ про те, що уряд Румунії має намір здійснити певні заходи з фінансової підтримки учнів, які навчаються румунською мовою, а також надати підтримку викладачам із професійного вдосконалення навичок у школах із викладанням румунською мовою", - сказав Мелешкану.

Раніше Європейська комісія за демократію через право опублікувала рекомендації, що стосуються українського закону "Про освіту", зокрема, так званої "мовної статті". У висновках пропонується внести зміни до ст. 7 цього закону ("мовна стаття") для запобігання можливої дискримінації мов, що не належать до мов Європейського Союзу.

Закон України "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини будуть вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ній можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі