Банкова готує заміну ряду українських послів, хоча рішення з приводу кандидатів у будь-який момент можуть змінити. Співрозмовники ZN.UA зазначають, що кадрові дипломати в основному вирушать послами до Африки та Азії, а високопоставлені чиновники та топменеджери — до країн Європи й Америки, пише у статті "Навіщо Київ міняє послів на переправі. Хто й куди вирушить представляти Україну" журналіст-міжнародник Володимир Кім.
Кім вказує, що рішення з цього приводу ухвалюються без згоди кандидатів на посади. Так, у березні президент Володимир Зеленський заявив про погодження кандидатури колишнього секретаря РНБО Олексія Данілова на посаду посла у Молдові. Як пише автор, той і не збирається їхати до Кишинева, адже "одружили його не спитавши". Тепер, як повідомляють джерела ZN.UA, туди готується вирушити кадровий дипломат: посол з особливих доручень Паун Роговей, який у МЗС займається придністровським урегулюванням.
Як повідомляють співрозмовники, готується заміна практично усіх послів у країнах Центральної Азії, окрім, можливо, Валерія Євдокимова, глави української дипломатичної місії в Таджикистані. Так, генконсул України у Кракові В’ячеслав Войнаровський поїде до Вірменії, а директор четвертого територіального управління МЗС Олександр Нечитайло — до Південної Кореї.
Зазначається, що після призначення Василя Боднара послом у Польщі стало вакантним місце глави українського посольства у Туреччині. Як повідомляють джерела, за часів ексміністра закордонних справ Дмитра Кулеби очікувалося, що цю посаду займе Наталя Лопатіна, яка вже працювала в Анкарі. Після призначення очільником МЗС Андрія Сибіги вона випала зі списку, хоча деякі співрозмовники стверджують, що Лопатіна знову перебуває в ньому.
"Наші джерела стверджують, що до Туреччини також не проти поїхати й глава Міноборони Рустем Умеров, чия неспроможність на посаді міністра дратує всіх, окрім Андрія Єрмака", — додає Кім.
Автор нагадує, що ще у квітні ZN.UA повідомляло про плани Банкової призначити ексгенпрокурора України Андрія Костіна послом у Нідерландах. Проте, як передають джерела, сам Костін вважає себе фахівцем із міжнародного права та хоче представляти українські інтереси в Міжнародному суді в Гаазі.
Також повідомляється, що після переведення Сергія Кислиці на посаду заступника глави МЗС постало питання щодо його наступника на чолі українського представництва в ООН. Зазначається, що на цю посаду розглядається експосол України у Німеччині Андрій Мельник, відомий своїми образами німецького істеблішменту, зокрема канцлера Олафа Шольца.
"Може, Києву не варто рівнятися на Москву? Бо якщо ми хочемо розсваритися з усім світом, то було б простіше закласти в ООН бомбу", — підкреслює Кім.
Наші джерела також говорять про те, що колишній заступник постійного представника України при ООН та нинішній заступник глави департаменту ОП Юрій Вітренко вирушить до Відня постійним представником України при міжнародних організаціях.
Редакція ZN.UA вибачається перед читачами за те, що були сплутані повні тезки Юрії Вітренко і у першому варіанті статті було сказано, що до Відня може поїхати ексглава правління "Нафтогаз України".
До Норвегії хотіли відправити колишнього главу правління "Укренерго" Володимира Кудрицького, проте, як повідомляють джерела, той відмовився від пропозиції.
У Казахстані послом ще нещодавно хотіли призначити президента "Енергоатома" Петра Котіна. Але Астана не дає поки на це згоди: там хочуть, щоб представником України був хтось не нижчий за міністра.
"Обговорюється перезавантаження послів і в країнах "Великої сімки". Зокрема в США, Франції, Німеччині, Японії… Можливо, до Берліна відправлять Євгена Корнійчука, який добре зарекомендував себе в Ізраїлі, а на його місце в Тель-Авіві призначать заступника глави офісу президента Ірину Мудру. Проблема в тому, що в Києва традиційно коротка лава запасних і дуже важко знайти кандидатури, здатні не тільки адекватно виконувати завдання, які стоять перед Україною, а й улаштувати главу офісу президента Андрія Єрмака", — додає Кім.
Більше матеріалів Володимира Кіма читайте за посиланням.