Ідеться про повну зміну архітектури управління – Кулеба про введення державного нагляду за ОМС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ідеться про повну зміну архітектури управління – Кулеба про введення державного нагляду за ОМС © Скріншот Youtube
В той же час віце-прем'єр заявив, що запровадження державного нагляду невіддільне від чіткого розмежування повноважень між центральною та місцевою владою. 

Змінена версія законопроєкту №4298,  яким вводиться державний нагляд за органами місцевого самоврядування, зіткнулася із опором Асоціації міст України та голів міст, але на думку віцепремʼєр-міністра з відновлення - міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби закон потрібно приймати вже і з врахуванням умов воєнного стану. В інтерв’ю ZN.UA Кулеба прокоментував норми законопроєкту, які можуть стати на заваді його прийняття у парламенті.

«Хоч як би ми хотіли емоційно й справедливо ухвалювати якісь рішення, нам завжди слід пам’ятати, що йде війна. Й тому нам потрібно або розводити все це в часі з певними відстрочками, або ухвалювати, розуміючи, що під час війни це просто не працюватиме. Або, що ще гірше, працюватиме не на нашу країну», - заяви він.

Міністр зазначив, що проводить багато консультацій із головами громад, районних і обласних адміністрацій і, на його думку, представники місцевої влади занадто все спрощують чи перебільшують.

«Місцева влада сприймає запровадження інституту нагляду як іще один правоохоронний орган. Однак ідеться про повну зміну архітектури управління країною. … Тобто ми говоримо про велику системну роботу, яка має вмістити кілька законопроєктів, які й забезпечать цю нову архітектуру управління державою», - каже Кулеба.

При цьому він визнає, що  перш ніж запропонувати нагляд із боку держави, потрібно чітко розмежувати повноваження між центральною та місцевою владою, аби кожен розумів, хто й за що відповідає, та додає, що це є безпосереднім зобов’язанням у рамках Ukraine Facility Plan.

На зауваження Інни Ведернікової, що в цій історії місцевих самоврядців не так напружує зміна архітектури управління, як дублювання низки контрольних функцій між головою ОДА/префектом і територіальними органами виконавчої влади, Кулеба знову ж відповів, що вони все не правильно протрактували.

«У законопроєкті №4298 немає жодної позиції, яка б обмежувала повноваження місцевої влади. Навпаки, у префекта буде набагато більше ризиків, тому що він може діяти виключно через суд», - зазначив міністр.

На уточнення, чи буде таки внесено в закон більше конретики, в тому числі щодо права префектів втручатися в господарську діяльність громад, Кулеба відповів, що «питання за адресою» і «міністерство законів не ухвалює».

«У нагляду й у поділу повноважень різні дедлайни: якщо нагляд ми маємо встановити в першому кварталі 2025 року, то розподілити повноваження — в першому кварталі 2026-го. Звісно, цей рух буде між собою погоджено, наскільки це можливо й буде корисно для держави та ОМС», -сказав міністр.

Нагадаємо, законопроєкт «Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» прийняли в першому читанні в березні 2021 року. Водночас поправки до другого читання в законопроєкт були внесені лише у лютому 2024 року і досі дата його розгляду невідома.  При цьому документ передбачає низку змін до Конституції, що в умовах воєнного стану здійснити неможливо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі