У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5836 щодо порядку здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів. За задумом ініціаторів, документ має вирішити ситуацію, яка призвела до зупинки розподілу між членами Вищої ради правосуддя дисциплінарних скарг та скарг на рішення щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів чи прокурорів.
Зокрема, документ пропонує, щоб до початку роботи служби дисциплінарних інспекторів реалізація повноважень ВРП щодо здійснення дисциплінарного провадження щодо суддів відбувалася відповідно до порядку, який існував до набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя».
Авторами законопроєкту стали депутати з фракції «Слуга народу» Олександр Ткаченко та Іван Шинкаренко, а також членкиня фракції ОПЗЖ Антоніна Славицька.
Як повідомлялося, Вища рада правосуддя зупинила розподіл між членами ВРП дисциплінарних скарг, а також скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді або прокурора. За даними джерела ZN.UA, причина призупинення розподілу дисциплінарних скарг нібито у поправці до закону про очищення ВРП, яку відхилив профільний комітет, але депутати згодом проголосували в залі. Водночас Депутати повідомляють, що норму, що ухвалено, запропонувала безпосередньо у залі ВР автор поправки Радіна. Та депутати СН отримали команду голосувати. Джерело ZN.UA зазначило, що «якщо це так, то це чиста та спланована провокація або кричущий непрофесіоналізм».
Українські громадські організації Фундація DEJURE, Центр протидії корупції та Автомайдан закликали членів Вищої ради правосуддя, які заявили про блокування їхньої роботи, подати у відставку якомога швидше, але не раніше впровадження законів про судову реформу. В ГО заявили, що не вважають критичним відтермінування розгляду дисциплінарних скарг до оновлення ВРП з огляду на те, що Вища рада правосуддя систематично застосовує подвійні стандарти, розглядаючи дисциплінарні справи.
Детальніше про судову реформу в Україні читайте в статті Ірини Шиби та Михайла Жернакова «Суд іде: коли запрацює судова реформа, і що може піти не так».