Початок реформи ВРП ознаменувався колапсом процедури дисциплінарної відповідальності суддів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Початок реформи ВРП ознаменувався колапсом процедури дисциплінарної відповідальності суддів © 24 канал
Вища рада правосуддя змушена зупинити розгляд дисциплінарних справ.

Вища рада правосуддя зупиняє розподіл між членами Ради дисциплінарних скарг, а також скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді або прокурора. Про це Вища рада правосуддя ухвалила відповідне рішення.

Приводом для прийняття рішення став закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя і діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя», який набув чинності 5 серпня. Відповідно до закону, повноваження Ради по здійсненню дисциплінарного провадження стосовно судді реалізує служба дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя є учасником дисциплінарної справи. Однак цих інспекторів на сьогоднішній день немає.

За даними джерела ZN.UA у ВРП, конкурс з обрання інспекторів може тривати три місяці. Однак сам конкурс буде оголошений Вищою радою правосуддя тільки після того, як відбудеться процедура разової оцінки членів ВРП спеціальною комісією, до якої увійдуть три міжнародних експерта та три представники Ради суддів України.

Однак цієї комісії на сьогодні також немає, вона може з'явитися в першій половині жовтня. Після цього знадобиться ще 6 місяців на процедуру оцінювання, після чого повинен з'явитися оновлений склад ВРП, який оголосить конкурс на дисциплінарних інспекторів.

За словами джерела, щомісяця очікується до 800-1000 скарг, однак їх не будуть розподіляти і розглядати. Таким чином дисциплінарна процедура опиниться в колапсі на 8-12 місяців.

"Колапсу можна було уникнути, якби в перехідних положеннях закону була фраза: до початку функціонування служби дисциплінарних інспекторів дисциплінарне провадження здійснюється членами ВРП і функціонує служба інспекторів. Початок реформи ознаменувалося колапсом на багато місяців найважливішої процедури, яка займала приблизно 90 відсотків часу роботи ВРП", - підсумувало джерело.

Відзначимо, протягом перших шести місяців 2021 до ВРП надійшло 5954 скарги щодо дисциплінарного проступку судді. Протягом цього періоду Дисциплінарні палати та члени ВРП повністю завершили розгляд 6134 дисциплінарних скарг, включаючи ті, що надійшли в попередні роки. За підсумком їх розгляду прийнято 53 рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності 61 судді.

Детальніше про судову реформу в Україні читайте в статті "Суд іде: коли запрацює судова реформа, і що може піти не так"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі