Рада ухвалила за основу законопроєкт про створення Етичної ради з оцінювання та відбору членів ВРП

Документ Доповнено
Поділитися
Рада ухвалила за основу законопроєкт про створення Етичної ради з оцінювання та відбору членів ВРП © Василь Артюшенко, ZN.UA
Документ підтримали понад 240 народних депутатів.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №5068 “Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя”. Документ підтримали 245 народних депутатів.

Проєкт закону передбачає створення Етичної ради з професійного оцінювання та доброчесності членів ВРП, а також Служби дисциплінарних інспекторів.

Згідно з документом до етичної ради має входити шестеро осіб. Зокрема, це три представники Ради суддів України та три міжнародні експерти, делеговані міжнародними організаціями, які допомагають Україні з судовою реформою і в боротьбі з корупцією. 

Етична комісія повинна відбирати нових членів ВРП, а також перевіряти на добропорядність чинних. Законопроєкт пропонує оцінювати всіх членів ВРП, крім голови Верховного суду, протягом трьох місяців після затвердження складу Етичної ради.

Документ також визначає порядок діяльності Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя як самостійного структурного підрозділу, призначення дисциплінарних інспекторів за результатами конкурсу, їх правовий статус та обсяг повноважень.

Президент Володимир Зеленський вніс законопроєкт №5068 до Верховної Ради в лютому, виконуючи програму співпраці України з МВФ, одним з ключових умов якого є судова реформа.

США і Євросоюз висловилися за посилення ролі міжнародних експертів.

Зазначимо, що Венеціанська комісія вказала на слабкі місця законопроєкту Зеленського про перезапуск ВРП. Комісія рекомендувала українським депутатам посилити та зробити вирішальною роль міжнародних експертів в процесі відбору майбутніх членів ВРП та перевірки на добропорядність нинішнього його складу. У Венеціанській комісії наполягають на тому, щоб вирішальний вплив на рішення Етичної комісії  мали не українські судді, а експерти, номіновані міжнародними партнерами України.

Детальніше про законопроєкти Володимира Зеленського та їх спрямованість - у статті Романа Куйбіди “Судова реформа. Три кроки президента” для читачів ZN. UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі