У Раді зареєстрували обіцяні Зеленським законопроекти щодо судової реформи

Поділитися
У Раді зареєстрували обіцяні Зеленським законопроекти щодо судової реформи © dealssign.com
Два з трьох документів президент визначив як невідкладні.

У Верховній Раді зареєстрували ініційовані президентом Володимиром Зеленським законопроекти, які за, його словами, мали розв'язати проблеми у судовій системі. Тексти документів на сайті парламенту поки відсутні.

Так, у Раді зареєстрували:

  • законопроект №5067 “Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції”;
  • законопроект №5068 “Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя”;
  • законопроект №5069 “Про внесення змін до статті 188-32 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за невиконання законних вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя”.

Всі документи внесли до парламенту 15 лютого. Проекти законів №5068 та №5069 Зеленський визначив як невідкладні.

Минулого тижня президент заявив про те, що повноваження Окружного адміністративного суду Києва скоротять. Тоді ж він і пообіцяв направити до Верховної Ради три законопроекти, які допоможуть це зробити. Зеленський зазначив, що всі три документи стосуються реформування судової гілки влади.

Нагадаємо, Європарламент затвердив резолюцію про виконання Україною Угоди про асоціацію. Серед іншого в документі йдеться про те, що в Україні відсутня політична рішучість щодо прийняття та забезпечення повної незалежності судових і економічних інститутів та недопущення вибіркового використання правосуддя.

Посли “Великої сімки” також нещодавно нагадали Зеленському про необхідність повноцінного перезапуску Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб створити умови для створення чесних і професійних судів в Україні.

Зазначимо, що недовіра до судової системи в Україні традиційно залишається високою. Зокрема, не сприяють довірі українців до судової влади скандальні записи розмов суддів ОАСК або рішення Конституційного суду, що підірвало основи антикорупційної інфраструктури.

Детальніше про досягнення реформи судочинства, майже завершену реформу прокуратури, інші “блискучі” перемоги в реформуванні держави - читайте в статті Олександра Данилюка, Павла Клімкіна та Руслана Рябошапки "Утвердження верховенства права - чи є в України шанс?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі