Посли США і ЄС розкритикували проект судової реформи від «слуг»

Поділитися
Посли США і ЄС розкритикували проект судової реформи від «слуг» Західні дипломати дали зрозуміти, що уважно відстежують спроби імітації судової реформи © Андрій Товстиженко, DT.UA
Дипломати пообіцяли з головою парламентського комітету і чітко дали зрозуміти, що незалежні експерти повинні відігравати важливу роль у відборі членів ВККС.

Глави дипломатичних представництв США і Євросоюзу розкритикували ініційовані «слугами народу» зміни процедури формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів. У ході онлайн-зустрічі з головою парламентського комітету правової політики Андрієи Костіним голова представництва ЄС Матті Маасікаас і тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін дали зрозуміти, що незалежні експерти повинні відігравати важливу роль у відборі членів ВККС.

«Посольство США і делегація ЄС в Україні зустрілися з головою комітету правової політики Верховної Ради Костіним. Необхідні вдосконалення законопроекту про відновлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів для забезпечення незалежності комісії з відбору ВККС і значущої ролі незалежних експертів», - повідомили за підсумками зустрічі в посольстві США і представництві ЄС.

Верховна Рада 3 березня прийняла в першому читанні законопроект №3711-д "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України". Проект зазнав критики з боку послів G7, США, Євросоюзу, а також Венеціанської комісії та міжнародних експертів.

У червні минулого року президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №3711 "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування". Він визначив документ як невідкладний.

У жовтні Венеціанська комісія затвердила звіт щодо законопроєкту та деяких інших законів, яким визначено важливі аспекти діяльності Верховного суду та органів судового врядування. Загалом, Венеціанка підтримала необхідність швидкого запуску ВККС, але зазначила, що проєкт №3711 треба суттєво доопрацювати.

Профільний комітет Ради зобов'язався врахувати рекомендації Венеціанської комісії. Однак, за час зимових свят члени комітету з питань правової політики змінили редакцію законопроєкту №3711, який передбачає перезапуск Вищої кваліфкомісії суддів (ВККС). Зокрема, народні депутати звели нанівець роль міжнародних експертів у відборі членів ВККС. Натомість парламентарії передали всю владу нереформованій Вищій раді правосуддя.

25 січня поточного року посли країн G7 опублікували дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні. Однак, попри традиційну занепокоєність дипломатичних представників провідних країн світу, документ має і відмінності, які раніше не зустрічалися в подібних документах. Доопрацьований документ також розкритикували експерти з Євросоюзу та США.

У своїй статті для ZN.UA Роман Куйбіда зазначив, що насправді законопроєктом №3711-д хочуть законсервувати проблему залежності суддів та сформувати ВККС у “ручному” режимі. Детальніше читайте у статті “Такий зручний ручний суд”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі