Блокування дисциплінарних комісій ВРП: ГО закликали членів Вищої ради правосуддя подати у відставку

Поділитися
Блокування дисциплінарних комісій ВРП: ГО закликали членів Вищої ради правосуддя подати у відставку © Українська Правда
Громадські організації не вважають критичним відтермінування розгляду дисциплінарних скарг до оновлення ВРП з огляду на недоброчесність Вищої ради правосуддя.

Українські громадські організації Фундація DEJURE, Центр протидії корупції та Автомайдан закликали  членів Вищої ради правосуддя, які заявили про блокування їхньої роботи, подати у відставку якомога швидше, але не раніше впровадження законів про судову реформу. Відповідну заяву опублікували на сайті Фундації DEJURE.

«Вища рада правосуддя — орган судової влади, який давно дискредитував себе в очах українського суспільства. Члени ВРП роками покривали підозрюваних у захопленні державної влади Павла Вовка та інших суддів ОАСК, відмовляючись розглядати дисциплінарні скарги проти них. Натомість, ВРП систематично тиснула на суддів, які проявили свою незалежність — викривали корупцію (в тому числі й в судовій системі). Найбільш яскраво це проявилося на конкурсі до Антикорупційного суду, коли ВРП оголосила догану судді Ларисі Гольник за допис у Facebook, чим позбавила суддю можливості брати участь у конкурсі до Антикорсуду. Саме тому повноцінне очищення ВРП є першочерговою умовою судової реформи, передбаченої, зокрема, законом №1635-IX (в минулому законопроєкт №5068)», - йдеться у заяві.

ГО зазначили, що законопроєкт про очищення ВРП змінив процедуру дисциплінарних проваджень. Зокрема, документ запровадив інститут дисциплінарних інспекторів. Водночас законом не передбачено жодних перехідних процедур, що зупинило розгляд членами ВРП дисциплінарних скарг до формування служби дисциплінарних інспекторів.

«На жаль, комітет з питань правової політики, очолюваний Андрієм Костіним, систематично не допускав громадських експертів до роботи над законом про очищення ВРП, і сама закритість і кулуарність нормотворення призвела до появи у тексті закону техніко-юридичних прогалин. Наголошуємо, що поправка №733 до закону про очищення ВРП № 1635-IX авторства народної депутатки Анастасії Радіної на зупинку розгляду ВРП дисциплінарних проваджень не повпливала. Поправкою нереформовану, корумповану ВРП було позбавлено можливості відбору нових дисциплінарних інспекторів. Без цієї поправки розгляд нереформованою ВРП дисциплінарних справ все одно було б припинено», - заявили громадські організації. 

ГО заявили, що не вважають критичним відтермінування розгляду дисциплінарних скарг до оновлення ВРП з огляду на те, що Вища рада правосуддя систематично застосовує подвійні стандарти, розглядаючи дисциплінарні справи.

«Після того, як нереформовану, корумповану ВРП буде очищено від недоброчесних членів, шанс на справедливе покарання недоброчесних суддів у дисциплінарному порядку значно зросте. Оскільки ВРП заявляє про блокування своєї роботи, закликаємо членів ВРП виконати вимоги закону №1635-IX, необхідні для формування Етичної Ради та Конкурсної комісії до ВККС, і подати у відставку. Цим кроком члени ВРП прискорять очищення судової влади та унеможливлять “колапс судової системи”, яким вони лякають суспільство», - йдеться у заяві.

Громадські організації наголосили, що швидкість відновлення розгляду дисциплінарних скарг проти суддів прямо залежить від швидкості очищення ВРП, тому будь-які затягування етапів конкурсу з боку Вищої ради правосуддя означатимуть затягування з покараннями недоброчесних суддів самою ВРП.

За даними джерела ZN.UA, причина призупинення розподілу дисциплінарних скарг нібито у поправці, яку відхилив профільний комітет, але депутати згодом проголосували в залі. Водночас Депутати повідомляють, що норму, що ухвалено, запропонувала безпосередньо у залі ВР автор поправки Радіна. Та депутати СН отримали команду голосувати. Джерело ZN.UA зазначило, що «якщо це так, то це чиста та спланована провокація або кричущий непрофесіоналізм».

Детальніше про судову реформу в Україні читайте в статті Ірини Шиби та Михайла Жернакова «Суд іде: коли запрацює судова реформа, і що може піти не так».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі