Спецпредставник генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя позитивно оцінив створення Вищого антикорупційного суду і нового Верховного суду в рамках судової реформи. За словами дипломата, попередні результати реформи – це саме те, чого так довго вимагало українське суспільство і очікували європейські партнери.
"Верховний суд працює, і йому ще належить зробити дуже великий обсяг роботи. Але багато важливого вже зроблено, наприклад, рішення про захист прав внутрішньо переміщених осіб. Рада Європи й надалі допомагатиме українській владі у здійсненні змін у системі правосуддя", - заявив Брійя після церемонії присяги суддів Вищого антикорупційного суду в Києві у четвер, 11 квітня.
Спецпредставник висловив сподівання, що новостворений ВАКСУ зможе приступити до роботи в найкоротші терміни.
За оцінкою дипломата, Вища кваліфікаційна комісія суддів України і Громадська рада міжнародних експертів якісно провели відбір кандидатів у судді ВАКСУ.
Як повідомлялося, 11 квітня президент Петро Порошенко призначив 38 суддів Вищого антикоррупионного суду та його Апеляційної палати. Того ж дня судді прийняли присягу.
У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа. В її рамках було створено новий Верховний суд, а судді судів першої та другої інстанції зобов'язані пройти кваліфікаційне оцінювання.
7 червня 2018 року Верховна Рада прийняла закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. За закон голосували більшість фракцій і депутатських груп за винятком "Опозиційного блоку" і "Радикальної партії".
Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Жернакова Михайла "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?", статті Галини Чижик "Останній шанс судової реформи", а також у статті Анастасії Красносільської та Ірини Шиби ""Сірі конячки" Антикорупційного суду" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".