Рада ухвалила закон про антикорупційний суд конституційною більшістю

Поділитися
Рада ухвалила закон про антикорупційний суд конституційною більшістю В Україні буде створено антикорупційний суд. Рада міжнародних експертів отримала деякі повноваження © Сайт президента України
Роль Ради міжнародних експертів у формуванні складу суду буде вирішальною, але не визначальною: їх вето може бути подолане Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

Верховна Рада ухвалили закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект №7440 у другому читанні і в цілому підтримали 315 народних депутатів. Перед голосуванням у Раді були озвучені поправки до законопроекту, які схвалив Комітет з питань правової політики і правосуддя.

Як повідомив голова комітету Руслан Князевич, Громадська рада міжнародних експертів може заветувати кандидатуру судді Антикорупційного суду, якщо таке рішення підтримають не менше трьох членів Ради з шести. Це вето можна подолати на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів (яка складається з 22 членів) і Ради експертів більшістю голосів. Однак за подолання вето повинні висловитися три члена Ради.

Крім того, згідно із запропонованою редакцією, до Ради міжнародних експертів зможе входити не тільки іноземці, але й громадяни України.

Рада міжнародних експертів буде формуватися за пропозиціями міжнародних організацій.

Фракція "Блок Петра Порошенка" дала за закон 123 голоси (з 136 депутатів), "Народний фронт" - 70 (з 81), "Опозиційний блок" - 2 (з 43), "Самопоміч" - 22 (з 25), "Радикальна партія "- 2 (з 21)," Батьківщина "- 14 (з 20), група" Відродження "- 21 (з 24), група "Воля народу" - 18 (з 19), позафракційні - 43 (з 54) .

Таким чином, проти голосували тільки депутати з "Опоблоку" і "Радикальної партії".

Після голосування Ніна Южаніна і Мустафа Найєм з фракції БПП заявили, що їхні картки не спрацювали при голосуванні. Віце-спікер Ірина Геращенко повідомила, що таким чином за закон проголосували 317 депутатів.

У першому читанні Верховна Рада схвалила закон з 1 березня. Після цього проходили консультації з МВФ та Венеціанською комісією. Як повідомив спікер парламенту Андрій Парубій, перед розглядом у другому читанні було погоджено 13 з 14 рекомендацій Венеціанської комісії. За його словами, повноваження антикорупційного суду будуть поширюватися тільки на справи НАБУ і САП. Також вирішено питання з розміщенням суду в Києві. Крім того, судді отримають захист від тиску держави. У законопроекті знизили вимоги до суддів, повідомив він.

Верховна Рада почала розглядати законопроект у другому читанні з 23 травня. Протягом цього часу жодна з 1927 поправок підтримана не була. Держдеп США і посли країн G7 виступили із заявами, в яких рекомендували врахувати вимогу МВФ про вирішальну роль Ради міжнародних експертів у доборі суддів.

Перед голосуванням президент Петро Порошенко виступив у Раді, закликав депутатів ухвалити закон, знову нагадав про суверенітет і заявив, що законопроект у редакції Комітету з питань правосуддя відповідає вимогам Венеціанської комісії.

Як повідомив народний депутат Мустафа Найєм, в ніч перед голосуванням був досягнутий компроміс з МВФ щодо повноважень Ради міжнародних експертів.

Детальніше про процес створення антикорупційного суду читайте в матеріалі Ярослава Юрчишина "100 правок у годину і одна "на потім" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Як свідчать дані опитування Соціологічної групою "Рейтинг", 47% українців схвалили санкції проти українських політиків або посадових осіб, відповідальних за відсутність реформ, якщо Україна не буде проводити антикорупційних реформ, таких як створення антикорупційного суду. Ще 21% схвалюють припинення кредитування МВФ, а 17% - скорочення фінансової допомоги Україні. І тільки 13% українців вважають, що Захід повинен висловити глибоку стурбованість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі