У Раді хочуть створити Національний штаб протидії біологічним загрозам

Документ
Поділитися
У Раді хочуть створити Національний штаб протидії біологічним загрозам © Василь Артюшенко, ZN.UA
Парламент 20 жовтня планує розглянути черговий проект постанови щодо протидії коронавірусу.

Верховна Рада 20 жовтня має розглянути проект постанови №4228 “Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз”. Розглянути постанову запропонував спікер Верховної Ради Дмитро Разумков під час погоджувальної ради, йдеться на сайті парламенту.

“Проект постанови Верховної Ради України «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз» має на меті надання рекомендацій Президенту України щодо створення Національного штабу протидії біологічним загрозам, із окресленням конкретних напрямів і задач координаційної роботи зазначеного штабу для протидії поширенню респіраторної хвороби COVID-19”, - йдеться у пояснювальній записці до проекту постанови.

Крім створення Національного штабу  з протидії біологічним загрозам, у проекті постанови також йдеться про масове тестування українців на коронавірус.

Також документ передбачає формування у регіонах необхідної кількості мобільних бригад для забору у пацієнта біологічного матеріалу на місці проживання та його транспортування у лабораторію. Це має забезпечити ранню самоізоляцію пацієнта з підозрою на COVID-19.

У документі йдеться про введення в Україні єдиного багатоканального телефону та його зв’язку з колцентрами. Крім того, проект постанови передбачає розробку серії типових проектів щодо будівництва/перепрофілювання медичних закладів у спеціалізовані госпіталі з лікування коронавірусу. Документ також має вплинути на збільшення потужностей лабораторій.

Станом на 18 жовтня в Україні лабораторно підтвердили 303 638 випадків коронавирусу. Зокрема, за минулу добу COVID-19 виявили у 4 766 осіб. За весь час пандемії від коронавірусу вилікувалися 126 489 осіб, померло - 5 673.

Раніше Кабмін продовжив адаптивний карантин в Україні до кінця цього року. Вишам країни рекомендували перейти на дистанційне навчання, а школам - відправити учнів на канікули з 15 жовтня.

Також 19 жовтня в Україні почало діяти нове епідемічне зонування. Цього разу в "червону зону" потрапили вісім обласних центрів.

З настанням осені ситуація із захворюваністю на коронавірус почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковіднимі пацієнтами, МОЗ почало підготовку тимчасових госпіталів для хворих на коронавірус.

Детальніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр "COVID-19: боротьба вручну" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі