Вчені з Центру обчислювальних наук інституту RIKEN спільно з колегами з Університету Кобе змоделювали то, як поширюється новий коронавірус під час розмови за столом. Як повідомляє Naked science, дослідники розповіли, де безпечніше сидіти і що може знизити ризик зараження.
У ході дослідження вчені змоделювали ситуацію, коли чотири людини, одна з яких є носієм патогену, сидять в барі. Моделювання вони провели за допомогою суперкомп'ютера Fugaku - одного з найпродуктивніших у світі.
Моделювання показало, що на людину, яка сидить поруч з тим, хто говорить, падає приблизно в п'ять разів більше аерозольних часток, ніж на того, хто сидить навпроти. Шанси на зараження COVID-19, якщо той, хто говорить, є носієм, співвідносяться приблизно так само.
Коли той, хто говорить, повертає голову до адресата ризик зараження підвищується. На думку вчених, найбезпечніше місце знаходиться по діагоналі від ймовірного зараженого, туди долітає не більше чверті аерозольних часток, що виділяються тим, хто говорить.
Моделювання показало також, що поширення частинок залежить від вологості в приміщенні. При рівні вологості менше 30% дальність поширення частинок зростає вдвічі, в порівнянні з вологістю 60%. Це пов'язано з тим, що при підвищеній вологості частки інтенсивніше злипаються і швидше осідають.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Станом на 19 жовтня в світі зафіксовано 39 899 915 випадків зараження COVID-19.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, виступаючи на пресконференції 17 вересня, заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу вийшла з-під контролю і набуває катастрофічних масштабів.
Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Ухань був зафіксований 12 грудня. Вчені повідомили, що джерело захворювання знаходився на місцевому ринку морепродуктів. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї.
30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.