«Слугам» пояснили, як реагувати на відпочинок голови КСУ Тупицького в розкішному готелі в ОАЕ

Поділитися
«Слугам» пояснили, як реагувати на відпочинок голови КСУ Тупицького в розкішному готелі в ОАЕ
Депутати мають намір використовувати відпочинок глави КСУ в просуванні реформи Конституційного правосуддя.

Депутатам «Слуги народу» підготували ефірні тези, де радять, як коментувати публікації ЗМІ про відпочинок відстороненого голови Конституційного суду Олександра Тупицького в розкішному готелі Kempinski Palm Jumeirah в Об'єднаних Арабських Еміратах за 300 тисяч гривень на добу.

Про це пише «Бабель», в розпорядженні якого опинилася копія документа.

Автори документа з аналітичного центру СН відзначають, що у судді Конституційного суду «непогана зарплата», рівень якої є одним з найвищих в державному секторі України. Водночас стверджується, що навіть така зарплата навряд чи дозволяє настільки розкішний відпочинок.

«Розкіш, до якої тяжіє Тупицький, прекрасно демонструє, що він звик жити невідповідно до своїх доходах, які отримує офіційно», - пояснюють депутатам в тезах.

У документі вказують, що ситуація, коли людина, яка підозрюється в злочинах проти правосуддя, може спокійно покинути територію держави, є «абсолютно неприпустимою».

«А якщо Тупицький вирішить не повертатися і залишиться проживати« напрацьоване »в Еміратах? Це несправедлива ситуація. Якщо людина має така підозра і якщо ця людина вважає себе вправі бути суддею Конституційного суду, то було б етично не залишати територію України», - додають автори тез.

Також наголошується, що розкішний і показовий відпочинок Тупицького ще раз підкреслює одну з головних завдань для Верховної Ради в 2021 році - реформувати діяльність Конституційного суду.

«Щоб жоден «Тупицький» не міг використовувати Конституційний суд як бізнес-структуру», - зазначають автори документа.

29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.

У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.

28 грудня чолі голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).

За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегер, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі