Слідство і прокуратура не закінчили справу Татарова: минув останній день

Поділитися
Слідство і прокуратура не закінчили справу Татарова: минув останній день
В Офісі генпрокурора також сказали, що "дії по завершенню розслідування... сьогодні не відбуваються"

Правоохоронні органи не завершили слідство у справі заступника голови Офісу президента Олега Татарова, хоча суд і ухвалив зробити це до 1 березня.

Як відзначили в Службі безпеки в коментарі «Українській правді», після відмови суду продовжити терміни слідства прокурор зобов'язаний протягом п'яти днів зробити одну з дій:

  • закрити кримінальне провадження;
  • звернутися до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності;
  • звернутися до суду з обвинувальним актом/клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.

Водночас в Офісі генпрокурора також сказали, що "дії по завершенню розслідування... на сьогоднішній день не відбуваються". При цьому, прокуратура запевняє, що подала апеляційну скаргу на рішення суду, який не продовжив терміни слідства, хоча в постанові суду йдеться, що вона не підлягає оскарженню.

Артур Габрієлян, адвоката одного з підозрюваних Максима Микита, сказав УП, що рішення суду набирає чинності відразу.

Наприкінці грудня головний фігурант «квартирної справи», колишній народний депутат і голова корпорації «Укрбуд» Максим Микитась звернувся до генпрокурорки Ірини Венедіктової з клопотанням про повернення справи в бюро. Директор НАБУ Артем Ситник клопотав про те саме в СБ України.

24 грудня журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з Національного антикорупційного бюро в Службу безпеки України. Передати справу ОГП зобов'язав Печерський районний суд Києва, Верховний суд підтвердив законність вимог.

У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування.  В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду.

Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.

Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.

Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі