Російську агресію обговорять на засіданні найвищого дипоргану ЄС – Україну запрошено

Поділитися
Російську агресію обговорять на засіданні найвищого дипоргану ЄС – Україну запрошено © Дмитро Кулеба/Twitter
Міністр закордонних справ України запропонує колегам низку практичних кроків задля зміцнення підтримки Києва.

Ради Європейського Союзу у закордонних справах у понеділок, 19 квітня, збереться на засідання через загострення в Донбасі та дій Росії біля українських кордонів. Україну на засіданні представлятиме міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«19 квітня Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на запрошення високого представника ЄС Жозепа Борреля візьме участь в онлайн-засіданні Ради ЄС у закордонних справах», -  йдеться у повідомленні пресслужби уряду.

Окрім голови європейської дипломатії, у засіданні візьмуть участь міністри закордонних справ усіх 27 держав-членів. На порядку денному –  «загострення безпекової ситуації на тимчасово окупованих територіях України та довкола кордонів нашої держави, спричиненої деструктивними та агресивними діями РФ».

Своєю чергою очільник МЗС України не лише поінформує колег про поточну ситуацію, а й «запропонує низку практичних кроків задля зміцнення дієвої підтримки України з боку ЄС».

Рада ЄС у закордонних справах є найвищим органом Євросоюзу, що ухвалює спільні практичні рішення та формує об’єднану позицію держав-членів із зовнішньополітичних і безпекових питань.

Росія стягує війська до кордону України, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму, з кінця минулого місяця. 8 квітня розслідувачі Conflict Intelligence Team (CIT) опублікували матеріал про новий польовий табір російської армії на полігоні «Погоново» у Воронезькій області. Військовий тиск посилюється войовничою риторикою Кремля, який відкрито погрожує Україні війною та залякує знищенням державності.

Україна і партнери стурбовані перекиданням російських військ і збільшенням їх кількості біля кордонів з нашою державою, зокрема з боку тимчасово окупованого Криму. 16 квітня, як і повідомляло ZN.UA, в Елісейському палаці відбулися переговори між президентом України Володимиром Зеленським та французьким головою Еммануелем Макроном. Потім за допомогою відеозв'язку до них приєдналася канцлерка Німеччини Ангела Меркель. Президент РФ Владімір Путін до обговорення не підключався.

2 квітня телефонну розмову провели президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден. 16 квітня - президенти Байден і Путін, під час розмови президент США закликав російського лідера до деескалації і запропонував зустрітися найближчими місяцями. США закликали Німеччину і Францію активніше підтримувати Україну та попередили Кремль, що ескалація агресії проти України матиме наслідки для Росії.

Українські та зарубіжні експерти вважають, що, нагнітаючи напруженість на кордоні та ескалацію в Донбасі, РФ переслідує кілька цілей : «тестує» західну демократію на готовність жорстко протидіяти авторитарним режимам, чинить психологічний тиск на Україну, відволікає увагу росіян від внутрішніх проблем, посилає сигнал підтримки бойовикам в ОРДЛО.

Докладніше про те, що відбулося в останні дні у тимчасово окупованих районах Донбасу, біля кордонів і навколо України та як це варто розуміти, читайте у статтях Сергія Немирича «Воєнна тривога квітня 2021 року: кілька простих висновків» та Олексія Їжака «Тайговий casus belli» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі