Рада хоче забрати в ОАСК підсудність деяких справ

Поділитися
Рада хоче забрати в ОАСК підсудність деяких справ © РБК-Україна
Розглядатиме відповідні справи Верховний Суд.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №5067 «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України про підсудність справ Верховному Суду як суду першої інстанції». Документ підтримали 254 народні депутати.

Так, документ визначає Верховний Суд як суд першої інстанції у справах про оскарження нормативно-правових актів:

  • Кабінету міністрів;
  • міністерства чи іншого центрального органу виконавчої;
  • Національного банку України чи іншого суб'єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію країни.

Натомість пропонується виключити зазначені справи з підсудності Окружного адміністративного суду Києва.

Відповідно до законопроєкту, розглядати адміністративні справи про законність (крім конституційності) постанов та розпоряджень має Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж із п'яти суддів.

При цьому адмінсправи щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, НБУ та інших суб'єктів владних повноважень, повноваження яких поширюються на всю територію країни, розглядатимуться Верховним Судом у складі колегії Касаційного адмінсуду щонайменше трьох суддів.

Велику палату Верховного Суду пропонується визначити судом апеляційної інстанції із зазначених справ.

У документі також уточнюється значення терміна «нормативно-правовий акт» з метою Кодексу адміністративного судочинства України.

Нагадаємо, у квітні президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про ліквідацію скандального ОАСК. ZN.UA першим, ще до появи на сайті парламенту, ознайомило читачів із текстом документа, отримавши його від джерела в керівництві парламенту. Так, процедури ліквідації ОАСК у законопроєкті Зеленського немає - натомість передбачається створення нового суду в столиці - Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС).

Згідно з документом, Окружний суд припинить здійснювати правосуддя в день набрання законом сили, і протягом 10 днів повинен буде передати всі справи Київському окружному адмінсуду (на сьогоднішні - понад 61 тисяча справ і матеріалів). Одразу ж після створення КМОАС йому передадуть справи, юрисдикція яких поширюється на Київ.

Формальною підставою для законопроєкту стала петиція з вимогою ліквідувати ОАСК, яку підписали понад 25 тисяч громадян. Однак, за даними ZN.UA, після затримання адвоката Юрія Зонтова, брата голови суду Павла Вовка, токсичність ОАСК перевищила допустимі навіть в корупційному середовищі норми, й Офіс президента таки почав дистанціюватися від цього суду.

Докладніше про те, до чого справа ОАСК може привести країну, і чи вистачить цього разу сил та доказів у НАБУ, щоб довести розпочату справу до обвинувального вироку в суді, читайте матеріалах Інни Ведернікової «Вовки. По сліду НАБУ» і «Вовки. По сліду НАБУ-2». У чому секрет недоторканності суддів ОАСК – у матеріалі Олександра Лємєнова «Суд, що загрожує державі».

Про те, як Україні вийти із зачарованого кола необґрунтованих вироків і як корумпована судова машина стала інструментом в руках держави-агресора, читайте в статті Михайла Жернакова «Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і жодного прогресу» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі