Упродовж доби Зеленський внесе в Раду проєкт закону, яким спробує змінити склад КСУ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Упродовж доби Зеленський внесе в Раду проєкт закону, яким спробує змінити склад КСУ
ZN.ua дізналося подробиці сьогоднішнього рішення Банкової

Сьогодні до кінця дня або завтра рано вранці президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону «Про відновлення довіри до конституційного судочинства» (альтернативна назва - «Про відновлення доброчесності конституційного судочинства»). Точної назви поки немає, а законопроєкт знаходиться в роботі у групи юристів на чолі з міністром юстиції Денисом Малюською.

Про це ZN.ua повідомило джерело в Офісі президента.

За його даними, суть цього проєкту закону полягає в зміні складу Конституційного суду.

Як зазначається, інтенсивні юридичні консультації проводилися на Банковій з учорашнього вечора і тривали сьогодні цілий день від самого ранку. Зеленський вислухав думку навіть голови КСУ Олександра Тупицького, якого запросили в офіс президента ще до засідання РНБО. Як наголошує джерело, на сьогодні Зеленський не бачив іншого варіанту виходу з кризи довіри до судової гілки влади і рішення геополітичних проблем, які виникли після рішення КСУ, як зміна його складу.

За словами джерела, Зеленський розуміє, що такими діями він може вийти за рамки закону, але він упевнений, що на його стороні верховенство права.

На питання ZN.ua, чи розуміє президент, що результатом його кроку може бути старт процедури імпічменту, джерело відповіло, що на засіданні РНБО такі наслідки не обговорювалися.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати повторне запровадження кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі