Президент Володимир Зеленський відреагував рішення Конституційного Суду від 27 жовтня, про визнання невідповідним Основному закону статті Кримінального кодексу про недостовірний декларування і обіцяє скористатися законодавчою ініціативою, щоб спробувати повернути закон через Верховну Раду.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента
«КС прийняв рішення, яке має безпосереднє відношення до створення в країні системи максимальної прозорості державного управління і місцевого самоврядування... Досі ця система працювала ефективно, нарешті показавши українському народові, ніж насправді мають політики, і дозволивши залучити до відповідальності порушників антикорупційного законодавства", - йдеться в повідомленні ОПУ.
Зеленський обіцяє використовувати своє право на законодавчу ініціативу, щоб відновити "постійну і максимально ефективну" роботу системи електронного декларування та невідворотність відповідальності за умисне порушення цих правил.
"Українські чиновники і депутати продовжать декларувати своє майно і доходи, а антикорупційні органи матимуть необхідні повноваження для їх перевірки та притягнення порушників до відповідальності", - заявив Зеленський.
Наголошуємо, що за даними джерела ZN.ua зі складу Конституційного суду, КСУ визнав не відповідною Основному закону статтю 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування). Але при цьому КСУ скасував тільки кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.
Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що рішення КСУ може нести негативні наслідки для європейської інтеграції України.
А представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря зазначила, що рішення ухвалене з «кричущих процесуальними порушеннями» і сумнівно за змістом. Також, за її словами, воно може спровокувати міжнародний скандал.
Раніше Печерський районний суд Києва ухвалив закрити адміністративне провадження відносно президента Володимира Зеленського , відкрите за складеним 7 липня главою НАЗК Олександром Новіковим протоколу у зв'язку з неподанням повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.